Zenit hujumchini almashtirish uchun yangi futbolchi qidirmoqda
Zenit klubi Flamengo jamoasidan Jersonni yarim himoyaga olib kelish bo‘yicha deyarli kelishuvga erishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Sankt-Peterburg jamoasi tarkibini kuchaytirish borasida boshqa yo‘nalishda ham ish olib bormoqda. Euro-Futbol.ru tarmoq nashrining ma’lumotiga ko‘ra, Zenit hujumchi qidirishda faol harakat qilmoqda.
Buning sababi shundaki, Mateo Kassyerra ehtimol boshqa jamoaga yo‘l oladi. Shu bilan birga, bir nechta futbolchilar, jumladan taniqli hujumchi Temmi Abraham Rossiyaga ko‘chib o‘tish taklifini rad etdi. Sergey Semak Zenitni kelayotgan Rossiya chempionatiga tayyorlamoqda.
Chempionatning birinchi turida Zenit o‘z maydonida Rostov jamoasi bilan o‘ynaydi. Hozircha o‘yinning aniq kuni e’lon qilinmagan. Jamoa rahbariyati va murabbiylar tarkibni yanada mustahkamlash, yangi futbolchilarni jalb qilish ustida ish olib bormoqda.
Zenitning maqsadi yangi mavsumda yuqori natijalarga erishishdir. Futbolchilar jamoa uchun mas’uliyat bilan harakat qilmoqda va muxlislar oldida yaxshi o‘yin koʻrsatishga intilmoqda.

Зенит ищет нового футболиста для замены нападающего
Клуб Зенит почти достиг соглашения о переходе Жерсона из команды Фламенго в полузащиту. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда из Санкт-Петербурга также работает в другом направлении по усилению состава. По информации сетевого издания Euro-Futbol.ru, Зенит активно ищет нападающего.
Причина в том, что Маттео Кассьерра, вероятно, покинет команду. В то же время несколько футболистов, включая известного нападающего Тэми Абрахама, отказались от предложения о переходе в Россию. Сергей Семак готовит Зенит к предстоящему чемпионату России.
В первом туре чемпионата Зенит сыграет на своем поле с командой Ростов. Пока точная дата матча не объявлена. Руководство команды и тренеры работают над укреплением состава, привлечением новых футболистов.
Цель Зенита в новом сезоне — добиться высоких результатов. Футболисты действуют ответственно для команды и стремятся показать хорошую игру перед болельщиками.