Milanning Belgiya "Bryugge" klubidan kelib chiqqan, shuningdek, etnik albaniyalik bo‘lib, Shimoliy Makedoniyada tug‘ilgan iqtidorli shveytsariyalik yarimhimoyachi Ardon Yashariga qiziqishi haqida oldin ham ma'lumot bergan edik. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘tgan mavsumda u Belgiya chempionatining eng yaxshi o‘yinchisi deb topilgan. Bryugge klubi hozirgacha Milan jamoasining ikki taklifini rad etdi, ulardan biri 32 million yevro miqdorida bo‘lgan. Biroq, Rossonerilar taslim bo‘lishni istamayapti va yangi taklif tayyorlamoqda, deb xabar bermoqda Fabrizio Romano. Eslatib o‘tamiz, bir necha yil ilgari Milan Bryuggedan Sharl de Ketelare ni o‘xshash narxga sotib olgan, ammo bu transfer Milan uchun muvaffaqiyatsiz bo‘lgan.
Hozirgi holatda esa jamoa yangi iqtidorli o‘yinchini jamoaga jalb etishga harakat qilmoqda. Ardon Yasharining jamoaga qo‘shilishi Milan uchun kelajakdagi muvaffaqiyatlar sari muhim qadam bo‘lishi kutilmoqda.

Милан Ардон продолжает приобретать Яшара
Мы уже сообщали о заинтересованности Милана в талантливом швейцарском полузащитнике Ардоне Яшаре, который пришел из бельгийского клуба "Брюгге" и является этническим албанцем, родившимся в Северной Македонии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В прошлом сезоне он был признан лучшим игроком бельгийского чемпионата. Клуб "Брюгге" до сих пор отклонил два предложения Милана, одно из которых составило 32 миллиона евро. Однако Россонери не собираются сдаваться и готовят новое предложение, сообщает Фабрицио Романо. Напомним, что несколько лет назад Милан купил Шарля де Кетелара из Брюгге за схожую сумму, но этот трансфер оказался неудачным для Милана.
В текущей ситуации команда пытается привлечь нового талантливого игрока. Ожидается, что присоединение Ардона Яшары к команде станет важным шагом к будущим успехам Милана.