«Chelsi» jamoasining qanot himoyachisi Pedru Netu Jahon klublar chempionati o‘yinlarida ta’sirli o‘yin namoyish qilmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Portugaliyalik futbolchi turnirda katta muvaffaqiyatga erishib, jami uchta gol urdi, shulardan biri 1/8 final bosqichidagi «Benfika»ga qarshi o‘yinda (4:1) kiritildi. Mashhur statistik portal WhoScored Netuning o‘yinini 8,37 ball bilan baholadi, bu ko‘rsatkich turnirda ishtirok etayotgan barcha futbolchilar orasida eng yuqori o‘rinni egallaydi.
Ikkinchi o‘rinni allaqachon musobaqadan chiqqan «Manchester Siti» jamoasidan Jyeremi Doku (8,05 ball), uchinchi o‘rinni «Bavariya»dan Maykl Olise (7,96 ball), to‘rtinchi o‘rinni ham «shaharliklar» safidan Savio (7,95 ball) egallaydi. Beshinchi o‘rinni esa «Yuventus»dan Fransishku Konseyssau va «Bavariya»dan Kingsli Koman 7,80 ball bilan bo‘lishmoqda.
Jahon klublar chempionatining chorak final o‘yinlari 4 va 5 iyul kunlari bo‘lib o‘tadi. O‘yinlar jadvali bilan yaqindan tanishish mumkin.

Педру Нету - лидер чемпионата мира клубов
Защитник «Челси» Педру Нету демонстрирует впечатляющую игру на матчах чемпионата мира клубов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Португальский футболист добился большого успеха на турнире, забив в общей сложности три гола, один из которых был забит в матче 1/8 финала против «Бенфики» (4:1). Известный статистический портал WhoScored оценил игру Нету на 8,37 балла, что является самым высоким показателем среди всех игроков, участвующих в турнире.
Второе место занимает Жереми Доку из уже выбывшего «Манчестер Сити» (8,05 балла), третье место занимает Майкл Олисе из «Баварии» (7,96 балла), четвертое место также занимает игрок «горожан» Савио (7,95 балла). Пятое место делят Франсишку Консейсау из «Ювентуса» и Кингсли Коман из «Баварии» с 7,80 балла.
Матчи четвертьфинала чемпионата мира клубов пройдут 4 и 5 июля. С расписанием игр можно ознакомиться поближе.