Kurtua Klub chempionlar ligasini qo‘llab-quvvatladi
Madridning Real klubining darvozaboni Tibo Kurtua Klub chempionlar ligasining yangi formatiga qarshi tanqidlarga qo‘shilmaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Seshanba kuni "ko‘k-anorranglilar" Yuventusni 1:0 hisobida mag‘lub etib, chorak finalga chiqishdi. O‘yindan keyingi intervyuda belgiyalik darvozabon yangi turnirni yoqtirayotganini ta’kidladi. “Agar siz ijtimoiy tarmoqlardagi to‘rt nafar foydalanuvchining Klub chempionlar ligasi ma’nosiz, deb hisoblashiga ishonsangiz, bu noto‘g‘ri.
Futbolni tushunadigan har bir inson ishtirok etayotgan jamoalarning darajasini ko‘radi”, — dedi Kurtua. Oldinroq, Real bosh murabbiyi Xabi Alonso ham Klub chempionlar ligasini qo‘llab-quvvatlagan edi. Chorak finalda Madrid klubi Dortmundning Borussiya jamoasi bilan bahs olib boradi.
Turnir yangi formatda o‘tkazilib, jahon futboli uchun qiziqarli imkoniyatlar yaratmoqda. Klub chempionlar ligasi jahonning eng kuchli jamoalarini birlashtirib, raqobatbardosh o‘yinlarni taqdim etmoqda.

Клуб Куртуа поддержал Лигу чемпионов
Вратарь мадридского Реала Тибо Куртуа не согласен с критикой нового формата Кубка чемпионов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Во вторник "сине-красные" одержали победу над Ювентусом со счетом 1:0 и вышли в четвертьфинал. В интервью после матча бельгийский вратарь отметил, что ему нравится новый турнир. "Если вы верите, что четыре пользователя в социальных сетях считают Кубок чемпионов бессмысленным, это неправильно.
Каждый, кто понимает футбол, видит уровень команд, которые участвуют", — сказал Куртуа. Ранее главный тренер Реала Хаби Алонсо также поддержал Кубок чемпионов. В четвертьфинале мадридский клуб встретится с дортмундской Боруссией.
Турнир проходит в новом формате и создает интересные возможности для мирового футбола. Кубок чемпионов объединяет сильнейшие команды мира и предлагает конкурентоспособные игры.