Moskva CSKA jamoasining sobiq o‘yinchisi Aleksandr Grishin Kaliningradning "Baltika" jamoasining Rossiya chempionatining yangi mavsumidagi ishtiroki haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U "Baltika"ning jamoaning yetakchilariga qiyinchilik tug‘dirishini aytdi va ular jadvalning o‘rta qismida o‘z o‘rnini mustahkamlash uchun kurash olib borishini ta’kidlab o‘tdi. Futbolchilarning sifati buni aniq ko‘rsatadi, dedi Grishin "Match TV" telekanalidagi suhbatda.
Eslatib o‘tamiz, Kaliningrad jamoasi Melbet birinchi ligasining so‘nggi mavsumida g‘olib chiqqan va to‘g‘ridan-to‘g‘ri Premyer-ligaga chiqishga muvaffaq bo‘lgan. "Baltika" bilan birga Moskvaning "Torpedo" va "Sochi" jamoalari ham yuqori liga tarkibiga kirishdi.
Rossiya Premyer-ligasi yangi mavsumi 18 iyul kuni start oladi. Ushbu voqealar Rossiya futboli uchun katta ahamiyatga ega bo‘lib, yangi mavsumda "Baltika" jamoasining faoliyati qiziqish bilan kuzatiladi.

Балтика создает трудности для лидеров в чемпионате России
Бывший игрок московского ЦСКА Александр Гришин высказал свое мнение о выступлении команды "Балтика" из Калининграда в новом сезоне чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что "Балтика" создаст сложности для лидеров и будет бороться за укрепление своего места в средней части таблицы. Качество футболистов это явно демонстрирует, сказал Гришин в интервью на телеканале "Матч ТВ".
Напомним, что калининградская команда стала победителем последнего сезона первой лиги Melbet и смогла напрямую выйти в Премьер-лигу. Вместе с "Балтикой" в высший дивизион вошли московские "Торпедо" и "Сочи".
Новый сезон Российской Премьер-лиги стартует 18 июля. Эти события имеют большое значение для российского футбола, и деятельность команды "Балтика" в новом сезоне будет с интересом наблюдаться.