2025 yilgi jahon klublar chempionatida to‘rtinchi final bosqichiga chiqqan barcha jamoalar aniqlandi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Opta tahlilchilari turnirning yakuniy g‘olibligini qo‘lga kiritish imkoniyatlarini baholadi. Prognozlarga ko‘ra, jahon klublar chempionatining asosiy favoriti Londonning "Chelsi" jamoasi hisoblanadi. Ularning g‘alaba qozonish ehtimoli 26,8 foiz deb baholangan.
Ikkinchi o‘rinda Fransiyaning "PSJ" jamoasi turibdi. Luis Enrike boshchiligidagi jamoaning turnirda g‘alaba qozonish imkoniyati 24,9 foizni tashkil etadi.
Uchlikni esa Madridning "Real" jamoasi 16,9 foiz ko‘rsatkich bilan yakunlaydi. Keyingi o‘rinlarda Germaniyaning "Bavariya" (14,8%), "Borussiya" (7,6%), Saudiya Arabistonining "Al-Xilol" (4,3%), Braziliyaning "Palmeiras" (3%) va "Fluminense" (1,5%) jamoalari joylashgan. Ushbu jamoalarning barchasi chempionlik uchun kurash olib boradi, biroq ko‘pchilik mutaxassislar "Chelsi" va "PSJ"ni asosiy raqobatchilar deb hisoblamoqda.

Команда Челси является фаворитом на чемпионате мира среди клубов
Определены все команды, вышедшие в четвертьфинал чемпионата мира среди клубов 2025 года. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Аналитики Opta оценили шансы на победу в турнире. Согласно прогнозам, основным фаворитом чемпионата мира среди клубов является лондонский клуб "Челси". Их шансы на победу оценены в 26,8 процента.
На втором месте находится французский клуб "ПСЖ". Шансы команды под руководством Луиса Энрике на победу в турнире составляют 24,9 процента.
Тройку замыкает мадридский "Реал" с показателем 16,9 процента. На следующих местах расположены немецкие клубы "Бавария" (14,8%), "Боруссия" (7,6%), саудовский "Аль-Хилаль" (4,3%), бразильские "Палмейрас" (3%) и "Флуминенсе" (1,5%). Все эти команды будут бороться за чемпионство, однако многие эксперты считают "Челси" и "ПСЖ" основными соперниками.