Lokomotiv jamoasining hujumchisi Vadim Rakovning Samarqandning Krylya Sovetov klubiga ijaraga berilishi sotib olish huquqi bilan amalga oshirilmaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda temiryo‘lchi klubining matbuot xizmati xabar berdi. Hujumchi kelishuv asosida, 2025/2026-yilgi mavsum yakunigacha ijarada o‘ynaydi.
Ushbu kelishuvda sotib olish imkoniyati nazarda tutilmagan. O‘tgan mavsumda 20 yoshli hujumchi Rossiya chempionatida 20 ta o‘yinda maydonga tushib, bitta gol urdi va ikki nafar hamkasbiga golga assistentlik qildi.
Krylya Sovetov klubi RPLning oxirgi mavsumini o‘nchi o‘rinda yakunlagan bo‘lsa, Lokomotiv jamoasi oltinchi o‘rinni egallagan. Ushbu ma’lumotlar futbolchilar faoliyati va jamoalarning mavsumdagi ko‘rsatkichlarini aniqlashda muhim hisoblanadi.
Ijaraga berish shaklidagi kelishuvlar esa futbolchilar harakat doirasini kengaytiradi, ularni yangi tajriba orttirishga imkon yaratadi. Shu tariqa, Vadim Rakov ham Samarqand klubida o‘z malakasini oshirish imkoniyatiga ega bo‘ladi.

Вадим Раков в Самарканде не будет куплен, останется в аренде
Нападающий команды Локомотив Вадим Раков будет отдан в аренду клубу Крылья Советов из Самарканда без права выкупа. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщила пресс-служба железнодорожного клуба. Нападающий будет играть в аренде до конца сезона 2025/2026.
В данном соглашении не предусмотрена возможность выкупа. В прошлом сезоне 20-летний нападающий провел 20 матчей в чемпионате России, забил один гол и сделал две голевые передачи.
Клуб Крылья Советов завершил последний сезон РПЛ на десятом месте, в то время как команда Локомотив заняла шестое место. Эти данные имеют важное значение для определения активности футболистов и показателей команд в сезоне.
Соглашения в форме аренды расширяют кругозор футболистов, предоставляя им возможность получить новый опыт. Таким образом, Вадим Раков также получит возможность повысить свою квалификацию в клубе Самарканда.