“Serik Belediyespor” jamoasining bosh murabbiyi Sergey Yuran kelgusi mavsumda Turk birinchi ligasida jamoaning vazifasi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, klub rahbariyati, turk mutasaddilari, jamoani to‘liq shakllantirish va birinchi divizionda saqlab qolish vazifasini qo‘ygan. Yuran “Sport-Express” nashriga bergan intervyusida, u past darajadagi ligada ishlashni istamasligini, ayni paytda jamoani ikkinchi ligadan birinchiga olib chiqqan klubni boshqarayotganini ta’kidladi.
56 yoshli rossiyalik murabbiy “Serik Belediyespor” bilan bir mavsumlik shartnoma imzoladi. Oldin u “Pari NN”, “Ximki”, “Baltika” va boshqa klublarda ishlagan tajribaga ega.
Murabbiy jamoani yanada rivojlantirish va yangi mavsumda muvaffaqiyatga erishishga intilmoqda. U jamoa uchun qo‘yilgan vazifalarni bajarish va ligada o‘z o‘rnini mustahkamlashni asosiy maqsad deb biladi.

Сергей Юран хочет сохранить Серика в первой лиге
Главный тренер команды "Серик Belediyespor" Сергей Юран высказал мнение о задачах команды в следующем сезоне в турецкой первой лиге. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, руководство клуба, турецкие специалисты поставили задачу полностью сформировать команду и сохранить место в первом дивизионе. Юран в интервью изданию "Спорт-Экспресс" отметил, что не хочет работать в низшем дивизионе, в то же время он управляет клубом, который вывел команду из второго дивизиона в первый.
56-летний российский тренер подписал однолетний контракт с "Серик Belediyespor". Ранее он имел опыт работы в клубах "Пари НН", "Химки", "Балтика" и других.
Тренер стремится развивать команду и добиться успеха в новом сезоне. Он считает основной целью выполнение поставленных задач для команды и укрепление своего места в лиге.