Xabi Alonso, "Real" jamoasining bosh murabbiyi, jamoaning o‘ng qanot himoyachisi Trent Aleksander-Arnold haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jahon klub chempionati doirasida "Yuventus"ga qarshi o‘yinda (1:0) Trent Gonzalo Garsiyaga aniq gol pasini berdi. Alonso aytishicha, Trentning Gonzaloga bergan aniq uzatmasi uning o‘ziga xos xususiyati hisoblanadi.
U kariyerasi davomida 500 ga yaqin shunday uzatma amalga oshirgan. Bu jamoaga juda kerakli pas bo‘lib, aniq va ehtiyotkorlik bilan bajarilgan.
Dribling Trentning kuchli tomoni emas, shuning uchun biz o‘ng qanot uchun qo‘shimcha imkoniyatlar ustida ishlayapmiz. Bu Trent uchun katta sinov, chunki u "Real"da deyarli umumiy tayyorgarliksiz o‘ynashni boshladi.
Mashg‘ulotlarsiz to‘g‘ridan-to‘g‘ri o‘yinlarga kelishi kerak edi. Bunday jarayon uchun vaqt kerak, dedi Alonso DAZN kanaliga bergan intervyusida.
Jahon klub chempionatining chorak finalida "Real" jamoasi "Borussiya"ga qarshi maydonga tushadi. Bu o‘yinda jamoa kuchli raqibga qarshi o‘z imkoniyatlarini namoyish etishga harakat qiladi.
Futbolchilar va murabbiylar bu bahsga jiddiy tayyorgarlik ko‘rmoqda. Natija esa keyingi bosqichga chiqish uchun muhim ahamiyatga ega bo‘ladi.

Алонсо: Трент точно специализированный защитник
Хаби Алонсо, главный тренер команды "Реал", высказал мнение о правом защитнике команды Тренте Александере-Арнольде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В рамках клубного чемпионата мира в матче против "Ювентуса" (1:0) Трент сделал точную голевую передачу Гонсало Гарсии. По словам Алонсо, точная передача Трента Гонсало является его уникальной особенностью.
Он осуществил около 500 таких передач за свою карьеру. Это была очень нужная передача для команды, выполненная точно и осторожно.
Дриблинг не является сильной стороной Трента, поэтому мы работаем над дополнительными возможностями для правого фланга. Это большое испытание для Трента, так как он начал играть в "Реале" почти без общей подготовки.
Ему пришлось сразу выходить на игры без тренировок. Для такого процесса нужно время, - сказал Алонсо в интервью каналу DAZN.
В четвертьфинале клубного чемпионата мира команда "Реал" выйдет на поле против "Боруссии". В этом матче команда постарается продемонстрировать свои возможности против сильного соперника.
Футболисты и тренеры серьезно готовятся к этому поединку. Результат будет иметь важное значение для выхода в следующий этап.