Portu klubi Anselm bilan shartnomani bekor qildi
Portugaliyaning "Portu" klubi rasmiy ravishda jamoa bosh murabbiyi Martin Anselm bilan tuzilgan shartnomani bekor qilish niyatini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klubning rasmiy bayonotiga ko‘ra, Anselm keyingi mavsumda jamoani boshqarmaydi. Anselm o‘rniga keluvchi murabbiy ham allaqachon ma’lum bo‘ldi.
U sobiq "Ayaks" jamoasi bosh murabbiyi Fransesko Faroli hisoblanadi. Faroli so‘nggi yillarda "Ayaks" bilan Niderlandiya chempionatining so‘nggi turlarida yetakchilikni yo‘qotib, titullarini PSVoraga topshirganidan so‘ng tanilgan.
Shunga qaramay, "Portu" rahbariyati uni klubni qiyin o‘tgan mavsumdan keyin qayta tiklashga qodir shaxs sifatida ko‘rmoqda. Qiziqarli jihati shundaki, "Portu" prezidenti va sobiq "Zenit" murabbiyi Andre Vilash-Boash yana bir italiyalik mutaxassis Roberto de Dzberni chaqirishga harakat qilgan, ammo bu amalga oshmagan.
Bu haqda A Bola nashri xabar berdi. "Portu" klubi keyingi mavsumga jiddiy tayyorgarlik ko‘rmoqda va yangi murabbiy faroli boshchiligida jamoani yanada kuchaytirishga intilmoqda.
Klub rahbariyati va muxlislar kelajakdagi muvaffaqiyatlarga umid bog‘lagan holda, jamoaning yangi bosh murabbiyi ostida yaxshi natijalar ko‘rsatishini kutmoqda.

Клуб Порту расторг контракт с Ансельмом
Португальский клуб "Порту" официально объявил о намерении расторгнуть контракт с главным тренером команды Мартином Ансельмом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно официальному заявлению клуба, Ансельм не будет тренировать команду в следующем сезоне. Имя нового тренера уже стало известно.
Им является бывший главный тренер "Аякса" Франческо Фароли. Фароли стал известен после того, как в последние годы "Аякс" потерял лидерство в последних турах чемпионата Нидерландов и уступил титулы ПСВ.
Тем не менее, руководство "Порту" рассматривает его как человека, способного восстановить клуб после трудного сезона. Интересно, что президент "Порту" и бывший тренер "Зенита" Андре Вилаш-Боаш пытался пригласить еще одного итальянского специалиста Роберто де Дзерби, но это не удалось.
Об этом сообщает издание A Bola. Клуб "Порту" серьезно готовится к следующему сезону и стремится усилить команду под руководством нового тренера Фароли.
Руководство клуба и болельщики надеются на будущие успехи, ожидая хороших результатов под руководством нового главного тренера.