Milanning “Inter” jamoasining o‘ng qanot himoyachisi Denzel Dyumfris klubni 25 million yevroga tark etishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu summa 29 yoshli futbolchining shartnomasida jarima to‘lovi sifatida belgilangan, deydi jurnalist Paskuale Guarro. Ushbu band faqat chet el klublari uchun amal qiladi va to‘lov to‘liq bir martada amalga oshirilishi kerak.
Hozircha ushbu shart necha muddat davom etishi aniq emas. Oldinroq Denzel Dyumfrisga Angliya Premer ligasi klublari qiziqishi muntazam ravishda bildirilgan edi.
Transfermarkt mutaxassislarining bahosiga ko‘ra, futbolchining qiymati 35 million yevroni tashkil etadi. Uning “Inter” bilan amaldagi mehnat shartnomasi 2028 yil o‘rtasigacha mo‘ljallangan.
Klub va futbolchi o‘rtasidagi kelishuv unga jamoada barqaror o‘yin imkonini beradi, biroq chet el jamoalarining takliflari shartnomadagi maxsus band asosida ko‘rib chiqilishi mumkin. Denzel Dyumfris jamoaning muhim a’zosi bo‘lib, uning o‘yin sifati va tajribasi “Inter” uchun katta ahamiyatga ega.

Дензел Дюмфрис может быть продан за 25 миллионов евро
Правый защитник миланского "Интера" Дензел Дюмфрис может покинуть клуб за 25 миллионов евро. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Эта сумма указана в контракте 29-летнего футболиста в качестве штрафа, говорит журналист Паскуале Гуарро. Этот пункт действует только для зарубежных клубов и платеж должен быть произведен полностью единовременно.
Пока неясно, как долго будет действовать это условие. Ранее сообщалось, что клубы английской Премьер-лиги регулярно проявляют интерес к Дензелу Дюмфрису.
По оценкам специалистов Transfermarkt, стоимость футболиста составляет 35 миллионов евро. Его действующий трудовой контракт с "Интером" рассчитан до середины 2028 года.
Соглашение между клубом и футболистом позволяет ему иметь стабильное место в команде, однако предложения от зарубежных команд могут быть рассмотрены на основании специального пункта в контракте. Дензел Дюмфрис является важным членом команды, и его качество игры и опыт имеют большое значение для "Интера".