Barselona Realga Bernabeuda 4:0 hisobida yutdi
Futbolchi o‘tgan mavsumda "Real" jamoasiga qarshi bo‘lib o‘tgan safardagi katta hisobdagi g‘alabani alohida ta’kidladi. Yamalning so‘zlariga ko‘ra, eng esda qolarli lahza 4:0 hisobidagi g‘alaba bo‘lgan.
Bu uchrashuv 26 oktabr kuni "Santyago Bernabeu" stadionida bo‘lib o‘tgan. O‘yinning ikkinchi yarmida "Barselona" to‘rtta gol urib, raqibga javobsiz g‘alaba qozondi.
Robert Levandovski ikki marta gol urgan bo‘lsa, Lamin Yamal va Rafinya bitta tadan gol muallifi bo‘ldi. O‘tgan mavsumda "Barselona" Ispaniya La Ligasida chempionlikni qo‘lga kiritdi, shuningdek, Ispaniya Kubogi va Ispaniya Superkubogida ham g‘olib bo‘ldi.
Bu yutuqlar jamoaning yuqori darajadagi tayyorgarligi va jamoaviy kuchini ko‘rsatadi. Lamin Yamal kabi futbolchilar esa jamoaga muhim hissa qo‘shib, muvaffaqiyat sari yo‘l ochmoqda.

Барселона выиграла у Реала на Бернабеу со счетом 4:0
Талантливый крайний защитник футбольной команды "Барселона" Ламин Ямал рассказал о своем самом любимом моменте сезона 2024/2025. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Футболист особо отметил крупную победу в гостевом матче против команды "Реал" в прошлом сезоне. По словам Ямала, самым запоминающимся моментом стала победа со счетом 4:0.
Этот матч состоялся 26 октября на стадионе "Сантьяго Бернабеу". Во втором тайме "Барселона" забила четыре гола и одержала победу без ответных мячей.
Роберт Левандовски забил два гола, а Ламин Ямал и Рафиња стали авторами по одному голу. В прошлом сезоне "Барселона" завоевала чемпионство в испанской Ла Лиге, а также выиграла Кубок Испании и Суперкубок Испании.
Эти достижения демонстрируют высокий уровень подготовки команды и командную силу. Такие игроки, как Ламин Ямал, вносят важный вклад в команду и прокладывают путь к успеху.