Napoli va PSV Noa Lang transferida kelishdi
Italiya klubi Napoli Niderlandiyaning PSV jamoasi bilan yarim himoyachi Noa Langning transferi bo‘yicha kelishuvga erishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub rahbariyati o‘rtasida shartnoma shartlari bo‘yicha barcha masalalar kelishilgan, faqat to‘lov tartibi bo‘yicha ayrim tafsilotlar qolmoqda. Bu masala yaqin orada hal qilinishi kutilmoqda, deya xabar beradi mashhur futbol jurnalisti Fabrizio Romano.
Noa Langga hozirda 26 yoshda bo‘lib, uning bozor qiymati taxminan 25 million yevro atrofida baholanmoqda. 2024-2025 yilgi mavsumda futbolchi barcha musobaqalarda jami 44 o‘yinda maydonga tushib, 14 ta gol urdi va 12 ta samarali uzatma berdi.
Bu ko‘rsatkichlar uning jamoa uchun qanchalik muhim o‘yinchi ekanligini ko‘rsatadi. Napoli klubining o‘zi Italiyaning amaldagi chempioni hisoblanadi.
Joriy mavsumda ham yuqori natijalarni ko‘rsatish maqsadida jamoa tarkibini kuchaytirishni davom ettirmoqda. Noa Langning transferi bu borada muhim qadam bo‘lib, jamoaning yarim himoyasini yanada mustahkamlaydi.
Klub va futbolchi o‘rtasida rasmiy shartnoma imzolanishi yaqin kunlarda amalga oshishi kutilmoqda. Ushbu kelishuv futbol olamida katta e’tibor qozonmoqda.
Mo'g'uliston poytaxti Ulan-Bator shahrida boks bo'yicha kattalar o'rtasidagi Osiyo chempionati davom etmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Ushbu nufuzli musobaqada

Наполи и ПСВ согласовали трансфер Ноа Ланга
Итальянский клуб Наполи достиг соглашения с нидерландским клубом PSV по трансферу полузащитника Ноа Ланга. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Руководство клуба согласовало все вопросы по условиям контракта, остались только некоторые детали по порядку оплаты. Ожидается, что этот вопрос будет решен в ближайшее время, сообщает известный футбольный журналист Фабрицио Романо.
На данный момент Ноа Лангу 26 лет, его рыночная стоимость оценивается примерно в 25 миллионов евро. В сезоне 2024-2025 годов футболист провел 44 матча во всех турнирах, забил 14 голов и отдал 12 результативных передач.
Эти показатели показывают, насколько важным игроком он является для своей команды. Сам клуб Наполи является действующим чемпионом Италии.
В этом сезоне команда продолжает усиливать состав с целью показать высокие результаты. Трансфер Ноа Ланга станет важным шагом в этом направлении и еще больше укрепит полузащиту команды.
Ожидается, что в ближайшие дни будет подписан официальный контракт между клубом и игроком. Это соглашение привлекает большое внимание в футбольном мире.