Retegi Saudiya Arabistoniga o‘tishi mumkinligi aytilmoqda
“Atalanta” hujumchisi Mateo Retegi Saudiya Arabistoni chempionatida ish topish imkoniyatiga ega bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda ishonchli manba, jurnalist Janluka di Marsiyo xabar berdi. Manbaning ma’lumotiga ko‘ra, italyan forvardini “Al-Qadisiya” klubi sotib olishga qiziqmoqda.
Saudiya jamoasi futbolchini xarid qilish uchun 50-60 million yevro ajratishga tayyor. O‘tgan yilgi Italiya chempionatida Retegi 36ta o‘yinda maydonga tushib, 25ta gol urgan.
U 25 yoshda bo‘lib, Serie Aning eng yaxshi to‘purariga aylangan. Forvardning “Atalanta” bilan shartnomasi 2028 yil yozigacha amal qiladi.
Uning bozor qiymati taxminan 45 million yevro atrofida baholanmoqda. Shu bois, Saudiya klubi yuqori narx taklifi bilan futbolchini jamoasiga jalb etishga harakat qilmoqda.
Retegining yangi klubi va kelajagi haqida qo‘shimcha ma’lumotlar yaqin kunlarda ma’lum bo‘lishi kutilmoqda. Bu transfer futbolchilar va murabbiylar uchun muhim yangilik sifatida qabul qilinmoqda.

Нападающий "Аталанты" Матео Ретеги получил возможность найти работу в чемпионате Саудовской Аравии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил надежный источник, журналист Джанлука ди Марцио. По информации источника, клуб "Аль-Кадисия" заинтересован в покупке итальянского форварда.
Саудовская команда готова выделить 50-60 миллионов евро на покупку футболиста. В прошлом сезоне итальянского чемпионата Ретеги сыграл в 36 матчах и забил 25 голов.
Ему 25 лет, и он стал лучшим бомбардиром Серии А. Контракт форварда с "Аталантой" действует до лета 2028 года.
Его рыночная стоимость оценивается примерно в 45 миллионов евро. Поэтому саудовский клуб пытается привлечь футболиста в свою команду с высоким ценовым предложением.
Дополнительная информация о новом клубе Ретеги и его будущем ожидается в ближайшие дни. Этот трансфер воспринимается как важная новость для футболистов и тренеров.