Vesli Angliyaning Everton klubiga o‘tishi mumkin
Braziliyaning "Flamengo" klubida o‘ynayotgan qanot himoyachisi Vesli Angliya Premer Ligasi jamoalaridan birida faoliyatini davom ettirishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda jurnalist Janluka di Marsio ma’lumot berdi. Manbaga ko‘ra, futbolchiga "Everton" klubi qiziqish bildirmoqda.
Merseysaydliklar braziliyalik futbolchini sotib olib, keyinchalik "Roma" klubiga ijaraga berishni rejalashtirmoqda. Avvalroq bosmaxonada Veslining Rossiya chempionatida o‘ynashi mumkinligi haqida xabarlar tarqalgan edi.
Ayniqsa, Sankt-Peterburgning "Zenit" klubi uning faoliyatiga qiziqish bildirgani ma’lum bo‘lgan. 21 yoshli qanot himoyachisi "Flamengo" bilan 2028 yil oxirigacha shartnoma imzolagan.
Uning transfer qiymati taxminan 20 million yevroga teng. Vesli o‘zining yoshiga qaramay, jahon miqyosida tanilgan iqtidorli futbolchilardan biri hisoblanadi.

Весли может перейти в клуб Эвертон из Англии
Защитник фланга бразильского клуба "Фламенго" Весли может продолжить свою карьеру в одной из команд английской Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Эту информацию предоставил журналист Джанлука ди Марцио. По данным источника, футболистом интересуется клуб "Эвертон".
Мерсисайдцы планируют приобрести бразильского футболиста, а затем отдать его в аренду в клуб "Рома". Ранее в прессе появлялись сообщения о том, что Весли может играть в чемпионате России.
В частности, стало известно, что клуб "Зенит" из Санкт-Петербурга проявляет интерес к его услугам. 21-летний защитник подписал контракт с "Фламенго" до конца 2028 года.
Его трансферная стоимость составляет примерно 20 миллионов евро. Несмотря на свой возраст, Весли считается одним из самых талантливых футболистов мирового уровня.