ясно ветер 1.8 м/с, З
Rossiya terma jamoasi va Moskva «Dinamo» jamoasining bosh murabbiyi Valeriy Karpin sobiq Moskva «Spartak» klubi egasi Leonid Fedun haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Karpin «RBK Sport»ga bergan intervyusida shunday dedi: «Shuncha vaqt o‘tganiga qaramay, men Fedunni yaxshiroq tushunmadim. U menga hanuzgacha jumboq bo‘lib qolmoqda».
Ma’lumot uchun, Karpin 2009 yildan 2012 yilgacha Fedun davrida «qizil-oq» jamoasiga bosh murabbiylik qilgan edi. O‘tgan oy 56 yoshli mutaxassis Moskva «Dinamo» jamoasining bosh murabbiyi etib tayinlandi.
U «oq-ko‘k» jamoa bilan uch yillik mehnat shartnomasini imzoladi. O‘tgan mavsumda Moskva jamoasi Rossiya premer-ligasining musobaqa jadvalida beshinchi o‘rinni egalladi.
Karpin yangi jamoasida yaxshi natijalar ko‘rsatishni maqsad qilganini ham ta’kidladi. Shu bilan birga, u professional sohada murakkab vaziyatlarga tayyor bo‘lish zarurligini aytdi.
Uning murabbiylik faoliyati davomida jamoalar bilan qiyinchiliklarni yengib o‘tish borasidagi tajribasi katta ahamiyatga ega. Bu esa kelajakdagi muvaffaqiyatlar uchun muhim omil hisoblanadi.
Mo'g'uliston poytaxti Ulan-Bator shahrida boks bo'yicha kattalar o'rtasidagi Osiyo chempionati davom etmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Ushbu nufuzli musobaqada

Карпин всё ещё не понимает Федуна, назвав его загадкой
Главный тренер сборной России и московского «Динамо» Валерий Карпин высказался о бывшем владельце московского «Спартака» Леониде Федуне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В интервью «РБК Спорт» Карпин сказал: «Несмотря на то, что прошло столько времени, я так и не понял Федуна. Он для меня до сих пор загадка».
Для справки, Карпин с 2009 по 2012 год тренировал «красно-белых» в эпоху Федуна. В прошлом месяце 56-летний специалист был назначен главным тренером московского «Динамо».
Он подписал трехлетний трудовой контракт с «бело-голубыми». В прошлом сезоне московская команда заняла пятое место в таблице Российской Премьер-Лиги.
Карпин также отметил, что ставит перед собой цель показать хорошие результаты с новой командой. При этом он сказал о необходимости быть готовым к сложным ситуациям в профессиональной сфере.
Его опыт преодоления трудностей с командами в ходе тренерской деятельности имеет большое значение. Это является важным фактором для будущих успехов.
В столице Монголии Улан-Батор продолжается чемпионат Азии по боксу среди взрослых. Об этом сообщает Zamin.uz. В этом престижном турнире принимают участие две сборные команды Узбекистана, которые