Sobiq “Lokomotiv” hujumchisi Dmitriy Bulykin “Euro-Futbol.ru” saytiga bergan intervyusida “Rostov” jamoasining yangi mavsum oldidan yo‘qotishlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U so‘nggi mavsumda “Lokomotiv” haqida ko‘plab salbiy gaplar aytilganini eslatib, jamoa barcha asosiy futbolchilaridan ayrilgani uchun imkoniyatlari qolmagan deb o‘ylashgani, ammo ular kuchli kurash olib borib, Rossiya chempionatining birinchi qismida yuqori uchlikdan tushmaganini ta’kidladi. Shuningdek, Bulykin “Rostov” jamoasi ham hayot uchun kurash olib boradi degan kafolat yo‘qligini, lekin agar jamoa yaxshi, ayniqsa yosh va ishtiyoq bilan to‘lgan futbolchilarni jamlasa, keyingi mavsumda yaxshi natija ko‘rsata olishini aytdi.
2025-yil bahorida “Rostov”dan bosh murabbiy Valeriy Karpin va jamoa sardori Daniil Glebov ketgan. Yozda esa himoyachi Maksim Osipenko jamoani tark etdi.
Uchinchi yo‘qotish sifatida hujumchi Nikolay Komlichenko “Lokomotiv”ga oʻtgan. Hozirda bularning barchasi “Rostov”ning yangi mavsumga tayyorgarligida muhim o‘zgarishlar va sinovlar olib kelmoqda.
Jamoa rahbariyati yosh va salohiyatli futbolchilarni qo‘lga kiritishga harakat qilmoqda, bu esa kelajakda jamoaning natijalariga ijobiy ta’sir ko‘rsatishi mumkin. Shunday qilib, “Rostov” yangi mavsumda o‘z imkoniyatlarini namoyon etishga intiladi.

Ростовская молодежь может сохранить команду в будущем
Бывший нападающий "Локомотива" Дмитрий Булыкин в интервью сайту "Euro-Futbol.ru" высказал мнение о потерях команды "Ростов" перед новым сезоном. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он напомнил, что в прошлом сезоне о "Локомотиве" говорили много негативного, считая, что у команды не осталось шансов из-за потери всех основных футболистов, однако они вели сильную борьбу и не выпали из тройки лидеров в первой части чемпионата России. Также Булыкин отметил, что нет гарантии, что команда "Ростов" будет бороться за выживание, но если команда соберет хороших, особенно молодых и полных энтузиазма футболистов, то сможет показать хорошие результаты в следующем сезоне.
Весной 2025 года из "Ростова" ушли главный тренер Валерий Карпин и капитан команды Даниил Глебов. Летом защитник Максим Осипенко покинул команду.
Третьей потерей стал нападающий Николай Комличенко, который перешел в "Локомотив". В настоящее время все эти изменения и испытания вносят важные изменения в подготовку "Ростова" к новому сезону.
Руководство команды старается привлечь молодых и перспективных футболистов, что может положительно сказаться на результатах команды в будущем. Таким образом, "Ростов" стремится продемонстрировать свои возможности в новом сезоне.