Teryohin: Dinamodan Karraskalni sotish zarur
Toshkentning “Dinamo” klubi va Rossiya terma jamoasi sobiq hujumchisi Oleg Teryohin “oq-ko‘k” jamoasi tarkibida Xorxe Karraskalning qolishi masalasida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U so‘zlaricha, Karraskalni sotish lozim. Braziliyaning “Flamengo” klubi kolumbiyalik yarim himoyachining xizmatlariga qiziqish bildirgan.
Teryohinning ta’kidlashicha, “Dinamo” Karraskalni sotib, 12 million yevro daromad olishi mumkin bo‘lsa, bundan ortiq o‘ylab o‘tirmaslik kerak. U futbolchining muammoli ekanini hamma biladi.
O‘tgan mavsumda 27 yoshli futbolchi barcha klub turnirlarida 35 ta o‘yinda maydonga tushdi, 8 ta gol urdi va 5 ta golli uzatma berdi. Shu bilan birga, futbolchining jamoaga kech kelishi va boshqa muammolari uning jamoadagi kelajagi haqida savollar tug‘dirmoqda.
Mutaxassislar fikricha, agar “Dinamo” jamoasi taraqqiyotini davom ettirmoqchi bo‘lsa, muammoli futbolchilarni sotib yuborish to‘g‘ri qaror bo‘ladi. Jamoaning ustunligini saqlab qolish uchun esa, nafaqat futbolchilarning malakasi, balki o‘zini tutishi ham muhim ahamiyatga ega.

Терёхин: Необходимо продать Карраскаля из Динамо
Бывший нападающий клуба "Динамо" Ташкента и сборной России Олег Терёхин высказал своё мнение о том, стоит ли оставлять Хорхе Карраскаля в составе "бело-голубых". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Карраскаля нужно продавать. Бразильский клуб "Фламенго" проявил интерес к услугам колумбийского полузащитника.
Терёхин отметил, что если "Динамо" сможет продать Карраскаля и получить 12 миллионов евро прибыли, то не стоит долго думать. Все знают, что у футболиста есть проблемы.
В прошлом сезоне 27-летний футболист выходил на поле в 35 матчах всех клубных турниров, забил 8 голов и сделал 5 голевых передач. При этом поздний приход футболиста в команду и другие проблемы вызывают вопросы о его будущем в команде.
По мнению специалистов, если команда "Динамо" хочет продолжать развиваться, то продажа проблемных футболистов будет правильным решением. Для сохранения преимущества команды важно не только мастерство футболистов, но и их поведение.