Real va PSJ futbolchilarini motamda daqiqa sukuti bilan boshladi
Futbol olami Diogu Jota va uning ukasi Andre Silvani yo‘qotishi bilan chuqur motamda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ispaniyada sodir bo‘lgan og‘ir yo‘l-transport hodisasida futbolchilar halok bo‘ldi. Ularning avtomobili yo‘l chetidan chiqib ketib, yonib ketgan.
Afsuski, tirik qolish imkoniyati bo‘lmadi. Payshanba kuni futbolchilar va klublar Jota hamda Silvaning yaqinlariga ta’ziya bildirmoqda.
Real va PSJ jamoalari AQShda mashg‘ulotlarini daqiqalar davomida sukut saqlash bilan boshladi. Futbolchilar halok bo‘lganlarni xotirlashdi.
Real va PSJ jamoalari hozir AQShda bo‘lib, Jahon klublar chempionati chorak final o‘yinlariga tayyorgarlik ko‘rmoqda. Ularning raqiblari Bundesligadan bor Borussiya va Bavariya klublari hisoblanadi.
Yo‘l-transport hodisasi joyidan video tarqaldi, unda Diogu Jotaning halok bo‘lgani aks etgan. Ushbu fojia futbol olamida chuqur qayg‘u uyg‘otdi va hamma uchun og‘ir sinov bo‘ldi.
Futbolchilar, murabbiylar va muxlislar bu voqeani unutmaydi hamda halok bo‘lganlarning oilalariga sabr tilaydi.

Футболисты Реала и ПСЖ начали минуту молчания в память о погибших
Футбольный мир в глубоком трауре из-за потери Диогу Жоты и его брата Андре Силвы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В Испании в результате тяжелой дорожной аварии футболисты погибли. Их автомобиль выехал за пределы дороги и загорелся.
К сожалению, не было шансов выжить. В четверг футболисты и клубы выражают соболезнования близким Жоты и Силвы.
Команды Реал и ПСЖ начали свои тренировки в США с минуты молчания. Футболисты почтили память погибших.
Команды Реал и ПСЖ сейчас находятся в США и готовятся к четвертьфинальным матчам чемпионата мира клубов. Их соперниками являются клубы Боруссия и Бавария из Бундеслиги.
С места дорожного происшествия распространилось видео, на котором запечатлен момент гибели Диогу Жоты. Эта трагедия вызвала глубокую скорбь в футбольном мире и стала тяжелым испытанием для всех.