Moskva "Lokomotiv"ining sobiq prezidenti Nikolay Naumov "Ximki" jamoasining sobiq yarim himoyachisi Lukas Veraning BAA chempionati jamoasi "Al-Vahda"ga o‘tishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, xorijiy futbolchilar va murabbiylar ko‘pincha ko‘proq maosh beradigan joyga ketishni afzal ko‘radi. "Yaxshi pul berishdi.
U pul topmoqda va o‘ziga qulay variantni tanladi", deya ta’kidladi Naumov "Match TV" telekanaliga bergan intervyusida. Argentina millatiga mansub yarim himoyachi erkin agent sifatida "Al-Vahda"ga qo‘shilgan.
O‘tgan mavsumda Vera Moskva yaqinidagi jamoa tarkibida 31 o‘yinda maydonga tushdi. 28 yoshli futbolchi yetti gol urib, to‘rt samarali uzatmaga muallif bo‘ldi.
Uning yangi jamoasida o‘zini ko‘rsatishi va muvaffaqiyat qozonishi kutilmoqda. Bu o‘tish futbolchining faoliyatida yangi sahifa ochilishi sifatida baholanmoqda.

Лукас Вера хорошо зарабатывал в команде ОАЭ
Бывший президент московского "Локомотива" Николай Наумов высказался о переходе бывшего полузащитника команды "Химки" Лукаса Веры в команду чемпионата ОАЭ "Аль-Вахда". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, иностранные футболисты и тренеры часто предпочитают уходить туда, где платят больше. "Заплатили хорошие деньги.
Он зарабатывает деньги и выбрал удобный вариант", - подчеркнул Наумов в интервью телеканалу "Матч ТВ". Полузащитник аргентинского происхождения присоединился к "Аль-Вахде" в качестве свободного агента.
В прошлом сезоне Вера провел 31 матч в составе команды, расположенной недалеко от Москвы. 28-летний футболист забил семь голов и сделал четыре результативные передачи.
Ожидается, что в новой команде он проявит себя и добьется успеха. Этот переход рассматривается как открытие новой страницы в карьере футболиста.