Gasilin: Kordoba Krasnodar hujumida yetakchi rol o‘ynaydi
Sobiq Sankt-Peterburg "Zenit" futbolchisi Aleksey Gasilin "Krasnodar" jamoasining kolumbiyalik markaziy hujumchisi Jon Kordoba haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, Kordoba mavsumning eng yaxshi hujumchisi bo‘lishga haqli ravishda erishdi. U "Krasnodar" o‘yinida juda muhim rol o‘ynaydi va jamoaning asosiy mexanizmlaridan biri hisoblanadi.
2024/2025 yilgi mavsumda Kordoba "Krasnodar" bilan 30 ta o‘yinda maydonga tushdi. U ushbu o‘yinlarda 13 ta gol urdi va 7 ta golga uzatma berdi.
Jon Kordoba bilan birga "Krasnodar" Rossiya chempionligini qo‘lga kiritdi. Hujumchining mehnat shartnomasi 2027 yil yozigacha amalda bo‘lib, uning bozor qiymati 12 million yevroga teng.

Гасилин: Кордоба Краснодар атаке ведущую роль играет
Бывший футболист санкт-петербургского "Зенита" Алексей Гасилин высказал свое мнение о колумбийском центральном нападающем "Краснодара" Хоне Кордобе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам специалиста, Кордоба заслуженно стал лучшим нападающим сезона. Он играет очень важную роль в игре "Краснодара" и является одним из основных механизмов команды.
В сезоне 2024/2025 Кордоба провел 30 матчей за "Краснодар". В этих играх он забил 13 голов и сделал 7 голевых передач.
С Хоном Кордобой "Краснодар" завоевал чемпионство России. Контракт нападающего действует до лета 2027 года, а его рыночная стоимость составляет 12 миллионов евро.