Ximki klubi katta qarzlari sabab faoliyatini to‘xtatdi
Argentina yarim himoyachisi Lukas Vera Moskva yaqinidagi Ximki klubining faoliyati to‘xtatilgani haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘tgan mavsumda u aynan shu klub sharafini himoya qilgan. Vera bu voqea haqida «Championat» nashriga bergan intervyusida, Ximki klubining moliyaviy muammolari jiddiy ekanini aytdi.
Klub ko‘p qarzdorlik qilgan va hozirda bu masalani uning agentlari hal qilishga harakat qilmoqda. Shuni ta’kidlash kerakki, Ximki klubi Rossiya Premer Ligasining keyingi mavsumi uchun litsenziyani ololmagan.
O‘tgan mavsumda 28 yoshli yarim himoyachi Rossiya Premer Ligasida 30 ta o‘yinda maydonga tushib, yetti ta gol urgan va to‘rtta assist amalga oshirgan. 3 iyul kuni esa Lukas Vera BAAning Al-Vahda klubiga o‘tganligi e’lon qilingan.
Bu holat futbolchi va klub uchun qiyin vaziyat bo‘lib, ularning kelajagi haqida ko‘plab savollar paydo bo‘lmoqda. Moliyaviy muammolar va litsenziya masalalari klub faoliyatiga salbiy ta’sir ko‘rsatgani aniq.

Клуб Химки приостановил свою деятельность из-за больших долгов
Полузащитник Аргентины Лукас Вера высказался о приостановке деятельности клуба Химки, расположенного под Москвой. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В прошлом сезоне он защищал цвета именно этого клуба. Вера в интервью изданию «Чемпионат» отметил, что финансовые проблемы клуба серьезны.
Клуб накопил много долгов, и сейчас его агенты пытаются решить этот вопрос. Стоит отметить, что клуб Химки не смог получить лицензию на следующий сезон Российской Премьер-Лиги.
В прошлом сезоне 28-летний полузащитник провел 30 матчей в Российской Премьер-Лиге, забил семь голов и сделал четыре ассиста. 3 июля было объявлено о переходе Лукаса Веры в клуб ОАЭ Аль-Вахда.
Эта ситуация является сложной как для игрока, так и для клуба, и возникает множество вопросов о их будущем. Очевидно, что финансовые проблемы и вопросы лицензирования негативно сказываются на деятельности клуба.