Zabolotniy Spartakda Stankovichning zaxira rejasi bo‘ladi
Moskva CSKA jamoasining sobiq o‘yinchisi Aleksandr Grishin rossiyalik hujumchi Anton Zabolotniyning poytaxtdagi Spartak klubiga o‘tishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
34 yoshli markaziy hujumchi qizil-oq jamoa bilan bir yil muddatga shartnoma imzoladi. Grishinning aytishicha, Spartakda qanotdan kelgan paslardan keyin yaxshi kurashadigan hujumchilar kam.
Zabolotniy aynan shunday o‘yin uchun kerak bo‘ladi va u Stankovich uchun zaxira rejasi sifatida xizmat qiladi, dedi u Matc TV telekanalidagi intervyusida. O‘tgan mavsum Rossiya premer-ligasida Zabolotniy Podmoskovye "Ximki" jamoasining 29 o‘yinida ishtirok etdi.
U olti ta gol urdi va beshta golli uzatmaga mualliflik qildi. Bu natijalar uning jamoaga foydali o‘yinchi ekanligini ko‘rsatadi.
Huquqiy va jamoaviy o‘yinda faol ishtirok etish orqali u o‘zini namoyon qildi va yangi jamoasida ham katta hissa qo‘shishi kutilmoqda.

Заболотный в Спартаке будет запасной план Станковича
Бывший игрок московского ЦСКА Александр Гришин высказался о переходе российского нападающего Антона Заболотного в столичный клуб "Спартак". Об этом сообщает Euro-football.ru.
34-летний центральный нападающий подписал контракт с красно-белыми на один год. По словам Гришина, в "Спартаке" мало нападающих, которые хорошо борются после передач с фланга.
Заболотный как раз нужен для такой игры и будет служить запасным планом для Станковича, сказал он в интервью на телеканале Matc TV. В прошлом сезоне в Российской Премьер-Лиге Заболотный принял участие в 29 матчах подмосковного клуба "Химки".
Он забил шесть голов и сделал пять голевых передач. Эти результаты показывают, что он полезный игрок для команды.
Активно участвуя в правовых и командных играх, он проявил себя, и ожидается, что он также внесет большой вклад в своей новой команде.