пасмурно ветер 4.1 м/с, В
Hujumchi Vladimir Pisarvskiy Rossiya Futbol Ittifoqining axloq qo‘mitasi qarori bilan to‘rt yilga diskvalifikatsiya qilindi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning jazosi garov o‘yinlari bilan bog‘liq bo‘lishi sababli belgilangan. Aslida haqiqiy diskvalifikatsiya bir yilga berilgan bo‘lsa, qolgan uch yil shartli jazoni tashkil etadi.
Pisarvskiyga nisbatan ish hali Rossiya Futbol Ittifoqining nazorat va intizom qo‘mitasi tomonidan ko‘rib chiqilishi davom etmoqda, shuning uchun jazoni kuchaytirish ehtimoli mavjud. Bu haqda RFU bosh kotibi Maksim Mitrofanov ma’lum qildi.
Mitrofanovning so‘zlariga ko‘ra, hozirda uning ishtiroki to‘liq tekshirilmagan va bu KDK ning vakolati doirasida davom ettiriladi. Garov o‘yinlarida bilvosita ishtirok etish taqiqlangan va Pisarvskiy bunga aloqadorligi isbotlangan.
U do‘stiga qarz pul bergan, u esa o‘yin to‘xtashiga garov tikgan jamoaga pul tikganini bilgan. Oldinroq Rossiya Futbol Ittifoqida Vladimir Pisarvskiy qanday sabablar bilan diskvalifikatsiya qilinganligi batafsil tushuntirilgan edi.
Mazkur holat futbolning adolatli va halol bo‘lishini ta’minlash maqsadida qat’iy nazorat ostida saqlanmoqda. Garov o‘yinlariga aralashish futbolning obro‘siga putur yetkazishi mumkin va bunday holatlar qat’iyan jazolanadi.
Shu bois, futbolchilar va boshqa ishtirokchilar o‘z xatti-harakatlariga mas’uliyat bilan yondashishlari zarur.

Писарвский наказание КДК снова будет рассмотрено
Нападающий Владимир Писарвский дисквалифицирован на четыре года по решению этического комитета Российского футбольного союза. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Его наказание связано с игрой на ставках. Фактически реальная дисквалификация была назначена на один год, оставшиеся три года составляют условное наказание.
Дело в отношении Писарвского все еще рассматривается контрольной и дисциплинарной комиссией Российского футбольного союза, поэтому существует вероятность ужесточения наказания. Об этом сообщил генеральный секретарь РФС Максим Митрофанов.
По словам Митрофанова, в настоящее время его участие полностью не проверено, и это будет продолжаться в рамках полномочий КДК. Участие в ставках запрещено, и доказано, что Писарвский имеет к этому отношение.
Он одолжил деньги своему другу, который, зная об этом, поставил деньги на команду, которая делала ставку на остановку игры. Ранее в Российском футбольном союзе подробно объяснили, по каким причинам Владимир Писарвский был дисквалифицирован.
Данный случай находится под строгим контролем с целью обеспечения честности и порядочности футбола. Вмешательство в азартные игры может подорвать репутацию футбола, и такие случаи строго наказываются.