Ilya Gerkus, avval Moskva shahrining “Lokomotiv” va “Torpedo” klublarining prezidenti sifatida tanilgan shaxs, “oq-qoralar” jamoasining Rossiya chempionatidan chiqarilishi ehtimoli haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
“Torpedo” jamoasining rahbariyati, jumladan hamkor Leonid Sobolev va direktor Valeriy Skorodumov, o‘z jamoasining o‘yin natijalariga ta’sir o‘tkazishga uringanlikda ayblanib hibsga olingan. Ilya Gerkusning so‘zlariga ko‘ra, muammoni hal qilish juda qiyin.
Agar “Torpedo”ni ligada qoldirishsa va keyinchalik sud hukmi chiqsa, musobaqaning adolatliligi buziladi. 15 ta jamoa bilan o‘yinlar o‘tkazish esa klublarga katta zarar yetkazadi.
Yangi mavsum Rossiya chempionatida iyulning 18-sanasi boshlanadi. Ushbu holat liganing kelajagi va musobaqalarning sifati uchun muhim ahamiyatga ega.

Руководство Торпедо под обвинением, проблема решается
Илья Геркус, ранее известный как президент московских клубов «Локомотив» и «Торпедо», высказал мнение о вероятности исключения команды «белых и черных» из чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Руководство команды «Торпедо», включая партнера Леонида Соболева и директора Валерия Скородумова, было арестовано по обвинению в попытке повлиять на результаты своей команды. По словам Ильи Геркуса, решить проблему очень сложно.
Если «Торпедо» оставят в лиге и позже будет вынесен судебный приговор, это подорвет справедливость соревнования. Проведение игр с 15 командами нанесет клубам большой ущерб.
Новый сезон в чемпионате России начнется 18 июля. Эта ситуация имеет важное значение для будущего лиги и качества соревнований.