Shchesni Barselonada qolib, shartnomasini uzaytirmoqda
Ispaniyaning "Barselona" klubi darvozabon Voytsekh Shchesni bilan yangi shartnoma imzolashga yaqin turibdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
ESPN manbasining xabar berishicha, bu kelishuv klub uchun muhim ahamiyatga ega bo‘ladi. Manba ma’lumotlariga ko‘ra, 35 yoshli polshalik futbolchi bilan shartnomani uzaytirish orqali "Barselona" Iñaki Penya bilan xayrlashishi va Mark-Andr ter Shtegen bilan bog‘liq variantlarni ko‘rib chiqishi mumkin.
Voytsekh Shchesni ilgari "Yuventus", "Roma" va "Arsenal" klublarida o‘ynagan tajribali darvozabon hisoblanadi. U 2024 yilda "Barselona" safiga qo‘shilgan, garchi faoliyatini yakunlash rejalari bo‘lganiga qaramay.
O‘tgan mavsumda Shchesni barcha turnirlarda jami 30 o‘yinda maydonga tushib, 36 ta gol o‘tkazib yuborgan. Shu bilan birga, 14 o‘yinda o‘z darvozasini daxlsiz saqlashga muvaffaq bo‘lgan.
Hozirgi vaqtda uning bozor qiymati taxminan bir million yevroga baholanmoqda. Bu qaror "Barselona" uchun darvozabonlar tarkibini yangi bosqichga olib chiqishga yordam beradi, shuningdek klubning kelajakdagi strategiyasida muhim o‘rin tutadi.

Шчесни остается в Барселоне и продлевает контракт
Испанский клуб "Барселона" близок к подписанию нового контракта с вратарем Войцехом Шчесны. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации источника ESPN, это соглашение будет иметь важное значение для клуба. Согласно данным источника, продление контракта с 35-летним польским футболистом позволит "Барселоне" попрощаться с Иняки Пеней и рассмотреть варианты, связанные с Марком-Андре тер Штегеном.
Войцех Шчесны считается опытным вратарем, который ранее играл за клубы "Ювентус", "Рома" и "Арсенал". Он присоединился к "Барселоне" в 2024 году, несмотря на планы завершить карьеру.
В прошлом сезоне Шчесны выходил на поле в 30 матчах во всех турнирах, пропустив 36 голов. При этом ему удалось сохранить свои ворота в неприкосновенности в 14 матчах.
В настоящее время его рыночная стоимость оценивается примерно в один миллион евро. Это решение поможет "Барселоне" вывести состав вратарей на новый уровень и займет важное место в стратегии клуба на будущее.