Joao Pedroning "Chelsi"dagi debyuti jahon chempionatida bo‘ldi
Hujumchi Joao Pedro birinchi marta "Chelsi" jamoasi sharafini himoya qilib maydonga tushdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
23 yoshli futbolchining "ko‘klar" safidagi debyuti Klub jamoalari jahon chempionati chorak finalida "Palmeiras"ga qarshi o‘yinda ro‘y berdi. Enzo Mareska braziliyalik hujumchini 54-daqiqada Liam Delap o‘rniga maydonga tushirdi.
Shu paytda London jamoasi kelajakda yangi a’zosi bo‘ladigan Estevao Villian tomonidan kiritilgan golni qabul qilib, hisob 1:1 ga tenglashdi. Joao Pedro 2 iyul kuni "Brayton"dan "Chelsi"ga o‘tdi.
"Chaykilar" hujumchini sotishdan taxminan 64 million yevro atrofida daromad oldi. LiveResult.ru sayti bugungi "Chelsi" va "Palmeiras" o‘rtasidagi o‘yinni matnli onlayn translyatsiya orqali yoritmoqda.
Agar uchrashuv asosiy vaqtda durang bilan yakunlansa, jamoalar ikkita qo‘shimcha bo‘limda maydonga chiqishadi. Ushbu o‘yin Klub jamoalari jahon chempionati chorak finalining muhim va qiziqarli bahsidir.
Joao Pedroning yangi jamoasidagi debyuti muxlislar uchun katta voqea bo‘ldi. Uning maydonga tushishi "Chelsi" hujum liniyasini yanada kuchaytirishi kutilmoqda.

Матэус Алвеш подписал контракт с ЦСКА до 2030 года
Нападающий Жоао Педро впервые вышел на поле, защищая честь команды "Челси". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Дебют 23-летнего футболиста в составе "синих" состоялся в матче четвертьфинала чемпионата мира клубов против "Палмейраса". Энцо Мареска выпустил бразильского нападающего на поле на 54-й минуте вместо Лиама Делапа.
В это время лондонская команда пропустила гол, забитый Эстеваном Виллианом, который станет новым членом команды, и счет сравнялся 1:1. Жоао Педро перешел в "Челси" из "Брайтона" 2 июля.
"Чайки" получили доход от продажи нападающего в размере около 64 миллионов евро. Сайт LiveResult.ru освещает сегодняшний матч между "Челси" и "Палмейрасом" в текстовом онлайн-трансляции.
Если матч завершится вничью в основное время, команды выйдут на поле в двух дополнительных таймах. Эта игра является важным и интересным поединком четвертьфинала чемпионата мира клубов.
Дебют Жоао Педро в новой команде стал большим событием для болельщиков. Ожидается, что его выход на поле усилит атакующую линию "Челси".
Эстевао забил гол ради своего будущего в Челси
Защитник фланга команды Палмейрас Эстеван Виллиан огорчил свою будущую команду в четвертьфинале клубного чемпионата мира. Об этом сообщает Euro-football.ru. 18-летний футболист на 53-й минуте матча
Спорт 07:35, 5-07-2025
Эстевао на чемпионате мира забил ведущий гол среди молодежи
Игрок команды Palmeiras Эстеван Виллиан забил гол в четвертьфинале клубного чемпионата мира. Об этом сообщает Euro-football.ru. Молодой бразильский футболист в 54-й минуте игры отправил мяч в ворота