Fluminense va Chelsi yarim finalda uchrashadi
Jahon klub chempionati doirasida birinchi chorak final o‘yinlari bo‘lib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Braziliyaning "Fluminense" jamoasi Saudiya Arabistonining "Al-Hilal" klubini 2:1 hisobida mag‘lub etdi. Keyinchalik Londondagi "Chelsi" jamoasi ham Braziliyaning yana bir vakili bo‘lgan "Palmeiras"ni xuddi shu hisob bilan taslim etdi.
Yarim finalda "Fluminense" va "Chelsi" jamoalari o‘zaro bahs olib boradi. Uchrashuv 8 iyul kuni bo‘lib, Moskva vaqti bilan soat 22:00da boshlanadi.
Chorak finalning qolgan ikki o‘yini esa "PSJ" va "Bavariya", shuningdek, Madridning "Real" va Dortmundning "Borussiya" klublari o‘rtasida kechadi. Bu o‘yinlar shanba kuni mos ravishda soat 19:00 va 23:00da boshlanadi.
G‘oliblar keyin yana bir bor finalga yo‘llanma olish uchun o‘zaro bellashadi. Ushbu musobaqa jahonning eng kuchli klublari ishtirokida o‘tkazilmoqda va har bir o‘yin tomoshabinlarda katta qiziqish uyg‘otmoqda.
Futbol muxlislari uchun bu bahslar katta ahamiyatga ega bo‘lib, har bir jamoa o‘z imkoniyatini ko‘rsatishga intilmoqda. Finalga chiqish yo‘llari uchun kurashlar ayni cho‘qqisida davom etmoqda.

Флуминенсе и Челси встретятся в полуфинале
В рамках чемпионата мира среди клубов прошли первые четвертьфинальные матчи. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Бразильская команда "Флуминенсе" одержала победу над клубом Саудовской Аравии "Аль-Хилал" со счетом 2:1. Позже лондонский "Челси" также с тем же счетом одолел еще одного представителя Бразилии "Палмейрас".
В полуфинале команды "Флуминенсе" и "Челси" встретятся друг с другом. Матч состоится 8 июля и начнется в 22:00 по московскому времени.
Оставшиеся два четвертьфинальных матча пройдут между "ПСЖ" и "Баварией", а также между мадридским "Реалом" и дортмундской "Боруссией". Эти игры начнутся в субботу соответственно в 19:00 и 23:00.
Победители затем снова встретятся, чтобы получить возможность выйти в финал. Этот турнир проходит с участием самых сильных клубов мира и вызывает большой интерес у зрителей.
Для футбольных болельщиков эти матчи имеют большое значение, и каждая команда стремится продемонстрировать свои возможности. Борьба за выход в финал продолжается на пике.