Alonso Mbappening Borussiya o‘yini holatini baholadi
Madridning "Real" jamoasi bosh murabbiyi Xabi Alonso hujumchi Kilian Mbappe haqida savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mbappe kasallik sababli Jamoalar Jahon chempionatining guruh bosqichidagi barcha o‘yinlarni o‘tkazib yuborgan. 1/8 finalda "Yuventus"ga qarshi o‘yinda (1:0 hisobida g‘alaba) u ikkinchi bo‘limda zaxiradan maydonga tushgan.
Alonso matbuot anjumanida shunday dedi: "Kilanning holati yaxshilanyapti, u tiklanishda davom etmoqda. 'Borussiya'ga qarshi o‘yinda qatnashadimi?
Bu haqda ertalab qaror qabul qilamiz, boshlang‘ich tarkibda o‘ynaydimi yoki yo‘q, aniqlanadi." Bugungi o‘yin Moskva vaqti bilan 23:00da boshlanadi. G‘olib yarim finalda "Bavariya" yoki "PSJ" jamoalari bilan o‘ynaydi.
Ular o‘zaro biroz avval maydonga tushishadi. Ushbu bahs katta ahamiyatga ega, chunki finalga chiqish yo‘llari hal qilinadi.
"Real" va "Borussiya" o‘rtasidagi jang muxlislar tomonidan katta qiziqish bilan kutilyapti. Xabi Alonso jamoasining imkoniyatlaridan umidvor ekanligini bildirdi.

Алонсо оценил состояние игры Мбаппе в Боруссии
Главный тренер мадридского "Реала" Хаби Алонсо ответил на вопрос о нападающем Килиане Мбаппе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Мбаппе пропустил все матчи группового этапа чемпионата мира из-за болезни. В игре 1/8 финала против "Ювентуса" (победа 1:0) он вышел на поле во втором тайме.
Алонсо на пресс-конференции сказал: "Состояние Килиана улучшается, он продолжает восстанавливаться. Будет ли он участвовать в игре против 'Боруссии'?
Мы примем решение об этом утром, будет ли он играть в стартовом составе или нет, станет известно." Сегодняшняя игра начнется в 23:00 по московскому времени. Победитель сыграет в полуфинале с командами "Бавария" или "ПСЖ".
Они выйдут на поле немного раньше. Этот матч имеет большое значение, так как определяются пути к финалу.
Битва между "Реалом" и "Боруссией" ожидается с большим интересом со стороны болельщиков. Хаби Алонсо выразил надежду на возможности своей команды.