Mareska Estevaoning goliga va g‘alabaga munosabat bildirdi
U 18 yoshli futbolchining «Palmeiras» jamoasi safida o‘tkazgan so‘nggi o‘yini haqida gapirdi. Klub jahon chempionati yakunlangach, Estevao rasmiy ravishda «Chelsi»ga qo‘shiladi.
Braziliyalik futbolchi chorak final o‘yinida kelajakdagi jamoasiga gol urdi, ammo o‘yinda g‘alaba «Chelsi» jamoasiga nasib etdi – hisob 2:1 bo‘ldi. O‘yinning oxirida kiritilgan avtogol g‘alabani hal qildi.
Enzo Mareska DAZN bilan suhbatda: «Men g‘alaba qozonganimiz uchun xursandman, lekin Estevaoning gol urgani uchun ham quvondim. Bu mukammal kecha bo‘ldi», dedi.
Klub jahon chempionatining yarim finalida «Chelsi» «Fluminense» jamoasi bilan kuch sinashadi. Estevao Villian transferi esa o'tgan yili rasmiylashtirilgan.
Bu o‘yin va transfer jamoa uchun muhim voqealar hisoblanadi. Endi futbolchi yangi jamoasida o‘zini ko‘rsatishga intiladi.

Марцеска Эстеваон высказался о голе и победе
Главный тренер команды «Челси» Энцо Мареска высказал свои мысли о голе Эстевао Виллиана, забитом в ворота его команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он рассказал о последней игре 18-летнего футболиста в составе команды «Палмейрас». После завершения чемпионата мира клуб официально присоединит Эстевао к «Челси».
Бразильский футболист забил гол своей будущей команде в четвертьфинале, однако победа досталась команде «Челси» – счет 2:1. Автогол, забитый в конце игры, решил исход матча.
Энцо Мареска в интервью DAZN сказал: «Я рад, что мы одержали победу, но также рад, что Эстевао забил гол. Это была великолепная ночь», - сказал он.
Клуб в полуфинале чемпионата мира встретится с командой «Флуминенсе». Трансфер Эстевао Виллиана был оформлен в прошлом году.
Эта игра и трансфер являются важными событиями для команды. Теперь футболист стремится проявить себя в новой команде.