Hakan Chalhanoglu «Galatasaray»ga o‘tishga yaqin
Milan "Inter" klubining yarim himoyachisi Hakan Chalhanoglu "Galatasaray"ga o‘tishga yaqinlashmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
31 yoshli futbolchining Turkiya klubiga transfer bo‘lishi haqidagi mish-mishlar iyun oyining boshlaridan boshlab tarqala boshladi va hozirda mavzu aniqroq ko‘rinishga kirdi. Ma’lumotlarga ko‘ra, taniqli jurnalist Fabrizio Romano xabar berishicha, "Galatasaray" rasmiy muzokaralarni boshlagan va "Inter" bilan yarim himoyachi bo‘yicha kelishuv yo‘lga qo‘yilgan.
Hakan Chalhanoglu esa Istanbul klubiga og‘zaki rozilik bildirgan. Hakan Chalhanoglu 2021 yil yozidan beri "Inter" jamoasida o‘ynamoqda.
Uning amaldagi shartnomasi 2027 yilgacha mo‘ljallangan. Transfermarkt portali mutaxassislari uning qiymatini 30 million yevroga baholamoqda.
Bu transfer "Galatasaray" uchun muhim qo‘shimcha bo‘lib, futbolchi jamoaning o‘yin sifati va kuchini oshirishda katta rol o‘ynashi kutilmoqda. Klub va futbolchi o‘rtasidagi rasmiy kelishuv yaqin kunlarda e’lon qilinishi mumkin.
Hakan Chalhanoglu turkiyalik muxlislar uchun yaxshi tanish bo‘lib, u jamoaga katta hissa qo‘shishi ehtimoli yuqori.

Хакан Чалханоглу близок к переходу в «Галатасарай»
Полузащитник миланского «Интера» Хакан Чалханоглу близок к переходу в «Галатасарай». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Слухи о трансфере 31-летнего футболиста в турецкий клуб начали распространяться с начала июня, и сейчас тема стала более ясной. По информации, известный журналист Фабрицио Романо сообщает, что «Галатасарай» начал официальные переговоры, и достигнуто соглашение с «Интером» по полузащитнику.
Хакан Чалханоглу уже дал устное согласие на переход в стамбульский клуб. Хакан Чалханоглу играет за «Интер» с лета 2021 года.
Его действующий контракт рассчитан до 2027 года. Специалисты портала Transfermarkt оценивают его стоимость в 30 миллионов евро.
Этот трансфер станет важным дополнением для «Галатасарая», и ожидается, что футболист сыграет большую роль в повышении качества и силы команды. Официальное соглашение между клубом и футболистом может быть объявлено в ближайшие дни.
Хакан Чалханоглу хорошо знаком турецким болельщикам, и вероятность того, что он внесет значительный вклад в команду, высока.