Daniil Lesovoy Pari NN jamoasiga o‘tishi mumkin
Bu haqda ichki manba, jurnalist Ivan Karpov o‘zining Telegram-kanalida xabar berdi. Manbaning bildirishicha, tomonlar 27 yoshli futbolchining transferi bo‘yicha muzokaralarni boshlashgan.
Lesovoyning "Dinamo" bilan shartnomasi kelasi yil yozda yakunlanadi. Muzokarada ikki variant ko‘rib chiqilmoqda: to‘g‘ridan-to‘g‘ri transfer yoki futbolchining "Dinamo" bilan shartnomasini bekor qilish.
Jurnalistning qo‘shimcha qilishicha, Nizhniy Novgorod klubi hujumchiga uch yillik mehnat shartnomasini taklif etishga tayyor. O‘tgan mavsum Lesovoy Kiprdagi AEL klubida ijarada o‘ynadi.
U jamoa safida 30 uchrashuvda maydonga tushib, beshta gol urdi va oltita samarali uzatma amalga oshirdi. Lesovoyning ko‘rsatkichlari yangi jamoada ham e’tiborga loyiq bo‘lishi kutilmoqda.
Shuningdek, bu o‘tish futbolchining faoliyatini yangi bosqichga olib chiqishi mumkin. Klublar o‘rtasidagi kelishuvlar yaqin kunlarda yakunlanishi kutilmoqda.

Даниил Лесовой может перейти в команду Пари НН
Защитник московского "Динамо" Даниил Лесовой может продолжить свою карьеру в клубе "Пари НН". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил внутренний источник, журналист Иван Карпов в своем Telegram-канале. По информации источника, стороны начали переговоры о трансфере 27-летнего футболиста.
Контракт Лесового с "Динамо" истекает следующим летом. В переговорах рассматриваются два варианта: прямой трансфер или расторжение контракта с "Динамо".
Журналист добавил, что клуб из Нижнего Новгорода готов предложить нападающему трехлетний трудовой контракт. В прошлом сезоне Лесовой играл в аренде в клубе AEL на Кипре.
Он провел 30 матчей за команду, забил пять голов и сделал шесть результативных передач. Ожидается, что показатели Лесового в новой команде также будут достойными.
Кроме того, этот переход может вывести карьеру футболиста на новый уровень. Ожидается, что соглашения между клубами будут завершены в ближайшие дни.