Chelestini CSKAning OFK ustidan g‘alabasidan mamnun
Moskva CSKA jamoasi bosh murabbiyi Fabio Chelestini Bratskiy kubogi doirasida Serbiya Belgradidan kelgan OFK klubiga qarshi o‘tkazilgan o‘yinning natijalarini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv uning shogirdlari foydasiga 4:2 hisobida yakunlandi. Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, jamoa dastlabki 60 daqiqa davomida juda yaxshi o‘ynadi.
Bu mashg‘ulotlarda bir hafta davomida tayyorlangan taktikalarning amalda bajarilishi bo‘ldi. O‘yinga bo‘lgan munosabat juda ijobiy bo‘lib, u bundan mamnunligini bildirdi.
Fabio Chelestini o‘tgan oy “qizil-ko‘k” jamoani boshqara boshladi, u avvalgi murabbiy Marko Nikolich o‘rnini egalladi, u esa yunonlarning AEK klubiga ketgan edi. Kelgusi o‘yinda shveytsariyalik mutaxassis rahbarligidagi klub Rossiya Superkubogi doirasida “Krasnodar” jamoasi bilan bellashadi.
Ushbu uchrashuv 12 iyulga belgilangan. Chelestini jamoa uchun muhim va mas’uliyatli o‘yin bo‘lishini ta’kidlab, futbolchilardan maksimal natija kutmoqda.
Jamoaning hozirgi holati va o‘yin sifati murabbiyning ishonchini oshirmoqda. Bu esa kelgusi bellashuvlarda muvaffaqiyat qozonishga zamin yaratadi.

Главный тренер московского ЦСКА Фабио Челестини оценил результаты матча против клуба ОФК из Сербии, который прошел в рамках Кубка Братства. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча завершилась со счетом 4:2 в пользу его подопечных. По словам тренера, команда играла очень хорошо в первые 60 минут.
Это было практическое применение тактик, подготовленных на тренировках в течение недели. Отношение к игре было очень положительным, и он выразил свое удовлетворение этим.
Фабио Челестини начал тренировать "красно-синих" в прошлом месяце, заменив предыдущего тренера Марко Николича, который ушел в греческий клуб АЕК. В следующем матче клуб под руководством швейцарского специалиста встретится с командой "Краснодар" в рамках Российского Суперкубка.
Эта встреча запланирована на 12 июля. Челестини подчеркнул, что это будет важная и ответственная игра для команды, и ожидает максимального результата от футболистов.
Текущее состояние команды и качество игры повышают уверенность тренера. Это создаст основу для достижения успеха в предстоящих соревнованиях.