Kislyak Yevropaga faqat taklif bo‘lsa o‘tadi
Markaziy yarim himoyachi Matvey Kislyak Yevropa chempionatiga ko‘chib o‘tishga tayyorligi haqida savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq ma’lum bo‘lishicha, Kislyak Turkiyaning "Fenerbaxche" klubining diqqat markazida bo‘lib, ushbu jamoaning bosh murabbiyi Joze Mourinyo hisoblanadi. Kislyak "Match TV"ga bergan intervyusida shunday dedi: "Agar men Yevropaga tayyor bo‘lsam, albatta o‘sha yerga boraman.
Buning uchun taklif bo‘lsa va klubni ham qoniqtirsa." 26 iyul kuni Matvey Kislyak 20 yoshga to‘ladi. Mashhur Transfermarkt portali futbolchining qiymatini 8 million yevroga baholagan.
CSKAning asosiy jamoasida Kislyak 42 ta o‘yinda maydonga tushdi. U ushbu uchrashuvlarda o‘z hisobiga beshta gol yozdirib qo‘ygan va bitta golga uzatma bergan.
Shu bilan birga, futbolchining kelajagi haqida ko‘plab taxminlar mavjud. Yevropa chempionatlarida o‘ynash unga professional rivojlanish uchun katta imkoniyat yaratadi.
Klub va o‘yinchi o‘rtasida kelishuvga erishilgach, bu transfer amalga oshishi mumkin. Kislyakning yoshligi va iste’dodi uni jahon futboli maydonida o‘z o‘rnini topishiga yordam beradi.

Кисляк в Европу пройдет только по приглашению
Центральный полузащитник Матвей Кисляк ответил на вопрос о готовности перейти в Европейский чемпионат. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее стало известно, что Кисляк находится в центре внимания турецкого клуба "Фенербахче", главным тренером которого является Жозе Моуринью. В интервью "Матч ТВ" Кисляк сказал: "Если я буду готов к Европе, конечно, я туда поеду.
Для этого должно быть предложение, и оно должно устроить клуб." 26 июля Матвей Кисляк исполнится 20 лет. Известный портал Transfermarkt оценил стоимость футболиста в 8 миллионов евро.
В основной команде ЦСКА Кисляк провел 42 матча. В этих встречах он забил пять голов и сделал одну голевую передачу.
В то же время существует множество предположений о будущем футболиста. Игра на европейских чемпионатах создаст для него большие возможности для профессионального роста.
После достижения соглашения между клубом и игроком этот трансфер может состояться. Молодость и талант Кисляка помогут ему найти свое место на мировом футбольном поле.