Gavrilov Zabolotniyning Spartakdagi o‘rnini shubha qildi
Sobiq SSSR terma jamoasi va poytaxt Spartak futbolchisi Yuri Gavrilov hujumchi Anton Zabolotniyning “qizil-oq” jamoasiga o‘tishiga shubha bilan qaradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Zabolotniy erkin agent sifatida bir mavsumlik shartnoma imzoladi. Gavrilovning so‘zlariga ko‘ra, bu futbolchi Sobolev bilan bir xil darajadagi o‘yinchi hisoblanadi.
Ular birining o‘rniga boshqasini olishdek bo‘ldi. Faqat Sobolev biroz yoshroq.
Zabolotniy esa Aleksandr ketganidan keyin bo‘sh qolgan o‘rinni to‘ldirdi. O‘tgan mavsumda 34 yoshli futbolchi Moskva yaqinidagi Ximki jamoasida o‘ynadi, ammo jamoa moliyaviy qiyinchiliklarga uchrab, bankrot bo‘ldi.
U 29 ta chempionat o‘yinida 6 ta gol urdi va 6 ta golga uzatma berdi. Uning bozor qiymati taxminan 700 ming yevroga baholanmoqda.

Гаврилов Заболотынь сомневался в месте Спартака
Бывший игрок сборной СССР и московского Спартака Юрий Гаврилов с сомнением отнесся к переходу нападающего Антона Заболотного в «красно-белую» команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Заболотный подписал однолетний контракт в качестве свободного агента. По словам Гаврилова, этот футболист является игроком того же уровня, что и Соболев.
Они стали заменой друг другу. Только Соболев немного моложе.
Заболотный же занял вакантное место после ухода Александра. В прошлом сезоне 34-летний футболист играл в команде Химки, расположенной под Москвой, но команда столкнулась с финансовыми трудностями и обанкротилась.
Он забил 6 голов и отдал 6 голевых передач в 29 матчах чемпионата. Его рыночная стоимость оценивается примерно в 700 тысяч евро.