Jamal Klub jahon chempionati doirasidagi «Bavariya» va «PSJ» o‘rtasidagi o‘yinda jiddiy jarohat oldi. Birinchi bo‘lim oxirida Fransiya grandi darvozaboni Janluidji Donnarumma Musialening oyoqlari tomon sakrab tushib, to‘pni qo‘lga olishga harakat qildi.
München jamoasi yarim himoyachisi oyoq sinishi bilan maydonni tark etdi. Florian Virts ijtimoiy tarmoqlarda Jamalga shunday deb yozdi: «Sening kuching ko‘p bo‘lsin, aka, sen yanada kuchliroq qaytasan».
Ushbu o‘yinda «PSJ» 2:0 hisobida g‘alaba qozonib, Klub jahon chempionati yarim finaliga chiqdi. Gollarni 78-daqiqada Dezire Dwe hamda 96-daqiqada Usmon Dembele kiritishdi.
Florian Virts bu yozda «Bayer» klubidan «Liverpul»ga o‘tgan. Uning yangi jamoasida faoliyati yaxshi boshlanmoqda va kelajakda yana ko‘plab muvaffaqiyatlarga erishishiga umid qilinmoqda.
Musiage ko‘rsatilgan qo‘llab-quvvatlash va tezda sog‘ayib, maydonga qaytishi barcha muxlislar tomonidan intiqlik bilan kutilmoqda.

Флориан Виртс ответил на травму Мусиалы
Полузащитник «Ливерпуля» Флориан Виртс обратился к своему одноклубнику по сборной Германии Джамалу Мусиаале. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Джамал получил серьезную травму в матче между «Баварией» и «ПСЖ» в рамках клубного чемпионата мира. В конце первого тайма голкипер французского гранда Джанлуиджи Доннарумма прыгнул к ногам Мусиаалы, пытаясь завладеть мячом.
Полузащитник мюнхенской команды покинул поле с переломом ноги. Флориан Виртс написал в социальных сетях Джамалу: «Пусть у тебя будет много сил, брат, ты вернешься еще сильнее».
В этом матче «ПСЖ» одержал победу со счетом 2:0 и вышел в полуфинал клубного чемпионата мира. Голы забили Дезире Две на 78-й минуте и Усман Дембеле на 96-й минуте.
Флориан Виртс этим летом перешел из клуба «Байер» в «Ливерпуль». Его карьера в новой команде хорошо начинается, и ожидается, что он добьется еще многих успехов в будущем.
Поддержка, оказанная Мусиаале, и его быстрое выздоровление и возвращение на поле ожидаются всеми болельщиками с нетерпением.