Bavariya jamoasi uzoq muddat asosiy futbolchisi Jamal Musialasiz qoladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Klub jahon chempionati chorak finalida PSJga qarshi o‘yinda jiddiy jarohat oldi. Birinchi bo‘lim oxirlarida yarimhimoyachi darvozabon Janluiji Donnarummaga urilish natijasida maydondan olib chiqildi.
Darhol uning oyog‘i singani aniqlandi va bu tashxis tasdiqlandi. Bild nashrining ma’lumotiga ko‘ra, Musialada kichik boldir suyagi singani, shuningdek, bir nechta bog‘lamlar shikastlangan.
Ehtimol, 22 yoshli futbolchi to‘rt- besh oy maydonga tusha olmaydi. Bavariya jamoasi Klub jahon chempionatidan chiqib qoldi, ikkinchi bo‘limda ikki marta gol o‘tkazib yubordi.
Fevral oyida Jamal Musiala Myunxen klubiga 2030 yilga qadar shartnoma uzaytirdi. Endi jamoa uning tezda sog‘ayib, maydonga qaytishini kutmoqda.
Bu jarohat Musiala uchun jiddiy sinov bo‘ldi, biroq jamoasi uchun ham katta yo‘qotishdir. Uning o‘rnini to‘ldirish uchun murabbiylar va futbolchilar bor kuchlarini safarbar etishlari kerak.

Команда Бавария надолго останется без своего основного игрока Jamal Musiala. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он получил серьезную травму в матче четвертьфинала клубного чемпионата мира против ПСЖ. В конце первого тайма полузащитник был вынужден покинуть поле после столкновения с вратарем Джанлуиджи Доннаруммой.
Сразу стало ясно, что у него сломана нога, и этот диагноз был подтвержден. По данным издания Bild, у Musiala сломана малая берцовая кость, а также повреждены несколько связок.
Вероятно, 22-летний футболист не сможет выйти на поле в течение четырех-пяти месяцев. Команда Бавария вылетела из клубного чемпионата мира, пропустив два гола во втором тайме.
В феврале Jamal Musiala продлил контракт с клубом Мюнхен до 2030 года. Теперь команда ожидает, что он быстро восстановится и вернется на поле.
Эта травма стала серьезным испытанием для Musiala, но также является большой потерей для его команды. Тренеры и игроки должны мобилизовать все свои силы, чтобы заполнить его место.