Myuller Bavariya bilan shartnoma uzaytirilishini muhokama qildi
Bavariyaning hujumchisi Tomas Myuller Bavariya bilan shartnoma uzaytirilishi haqida savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu mavzuni ko‘targan sabab Jamal Musialaning og‘ir jarohat olishi bo‘ldi. 22 yoshli hujumchi yarim himoyachi dunyo klublari chempionatining chorak finalida PSJga qarshi o‘yinda siynik suyagi sinishi sabab 4-5 oy maydondan yiroq qoladi.
Myullerning shartnomasi muddati tugamoqda va Parijga qarshi (0:2) mag‘lubiyat uning Myunxendagi so‘nggi o‘yini bo‘lishi mumkin. Shu bilan birga, matbuotda Bavariya Musialaning jarohatini hisobga olib, tajribali futbolchiga qisqa muddatli shartnoma taklif qilishi ehtimoli haqida gapirmoqda.
DAZN bilan suhbatda 35 yoshli hujumchi: “Nima uchun bunday savol berayotganingizni tushunaman, lekin rostini aytsam, bu savol meni biroz noqulay qilmoqda”, dedi. Tomas Myuller o‘z faoliyatini Bavariyada boshlab, shu klub sharafini himoya qilmoqda.
Uning tajribasi va klubdagi o‘rni muhim bo‘lib qolmoqda. Jamal Musialaning jarohati esa klub uchun katta zarba bo‘ldi va bu holat shartnoma masalalariga ham ta’sir qilishi mumkin.

Нападающий Баварии Томас Мюллер ответил на вопрос о продлении контракта с Баварией. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Причиной поднятия этой темы стало тяжелое повреждение Jamala Musialy. 22-летний нападающий пропустит 4-5 месяцев из-за перелома ребра, полученного в четвертьфинале чемпионата клубов мира против ПСЖ.
Срок контракта Мюллера истекает, и поражение от Парижа (0:2) может стать его последней игрой в Мюнхене. В то же время в прессе обсуждается вероятность того, что Бавария, учитывая травму Musialy, предложит опытному футболисту краткосрочный контракт.
В интервью DAZN 35-летний нападающий сказал: “Я понимаю, почему вы задаете такой вопрос, но, если честно, этот вопрос немного ставит меня в неловкое положение”. Томас Мюллер начал свою карьеру в Баварии и продолжает защищать честь этого клуба.
Его опыт и место в клубе остаются важными. Травма Jamala Musialy стала большим ударом для клуба, и эта ситуация может повлиять на вопросы контракта.