Kononov: Torpedo va Lokomotiv o‘yini 0:0 bilan yakunlandi
Poytaxtning "Torpedo" jamoasi bosh murabbiyi Oleg Kononov do‘stlik o‘yini natijalari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv "Lokomotiv" bilan bo‘lib o‘tdi va hisob 0:0 ga teng yakunlandi. Kononovning so‘zlariga ko‘ra, futbolchilar taktika bo‘yicha berilgan ko‘rsatmalarni yaxshi bajargan va ayniqsa himoyada o‘zlarini yaxshi ko‘rsatishgan.
Hujum chog‘idagi harakatlarga kelsak, albatta, doimo ko‘proq natija olishni istaydilar, lekin yaxshi imkoniyatlar ham bo‘lgan va ularni amalga oshirish mumkin edi. Hozirda mavsum davomida "Torpedo" jamoasi chempionat ishtirokchilari ro‘yxatidan chiqarilishi ehtimoli mavjud.
Jamoaning hamkorlari Leonida Sobolev va direktor Valeriy Skorodumov o‘yin natijalariga ta’sir o‘tkazishga uringani uchun hibsga olingan. Bu holat jamoaning kelajagi va mavsumdagi ishtirokiga salbiy ta’sir ko‘rsatishi mumkin.
Shunday vaziyatda futbolchilar va murabbiylar uchun vaziyat murakkablashmoqda. Jamoa rahbariyati va o‘yinchilari o‘z ishlarini davom ettirishga harakat qilmoqda, lekin rasmiy idoralar bilan hamkorlik qilgan holda ishlarni hal qilish maqsad qilib qo‘yilgan.

Кононов: Игра Торпедо и Локомотив закончилась со счетом 0:0
Главный тренер столичной команды "Торпедо" Олег Кононов высказал свое мнение о результатах товарищеской игры. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча прошла с "Локомотивом" и завершилась со счетом 0:0. По словам Кононова, футболисты хорошо выполнили тактические указания и особенно хорошо проявили себя в защите.
Что касается действий в атаке, то, конечно, они всегда хотят добиться большего результата, но также были хорошие возможности, которые можно было реализовать. В настоящее время существует вероятность, что команда "Торпедо" будет исключена из списка участников чемпионата в течение сезона.
Партнеры команды Леонид Соболев и директор Валерий Скородумов были арестованы за попытку повлиять на результаты игры. Эта ситуация может негативно сказаться на будущем команды и ее участии в сезоне.
В такой ситуации положение для футболистов и тренеров усложняется. Руководство команды и игроки пытаются продолжать свою работу, но целью является решение вопросов в сотрудничестве с официальными органами.