Xabi Alonso Garsiyani
Madridning “Real” futbol klubi hujumchisi Gonsalo Garsiya bilan xayrlashishga shoshilmayapti. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
21 yoshli futbolchi Klub jahon chempionatining asosiy kashfiyotlaridan biri bo‘ldi. U beshta o‘yinda to‘rtta gol urib, bir assist qayd etdi.
Jamoa yarim finalga chiqib, “PSJ” bilan o‘ynaydi. Sog‘lom holatda Vinisius Junior va Kilian Mbappe asosiy tarkibda o‘rin olishlari sababli Garsiya doimiy asosiy o‘yinchi bo‘lishi qiyin.
Biroq klub yosh ispan futbolchisiga umid bog‘lagan. Jurnalist Xose Luis Sansesning xabariga ko‘ra, bosh murabbiy Xabi Alonso Gonsaloning o‘yinidan mamnun.
Hujumchi raqobatga qaramay klubni tark etmasligi ehtimoli yuqori. O‘tgan mavsum Garsiya “Kastilya”, ya’ni “Real”ning ikkinchi jamoasida o‘ynadi.
Afsuski, Angliya chempionatidan ba’zi klublar futbolchiga qiziqish bildirayotgani haqida gaplar bor. Klub va futbolchi kelajakda yangi shartnoma bo‘yicha kelishuvga erishishga harakat qilmoqda.
Garsiyaning iste’dodi va yoshligi “Real” uchun muhim hisoblanadi. Shu sababli klub uni saqlab qolishni maqsad qilgan.

Хаби Алонсо хочет сохранить Гарсию в "Реале"
Футбольный клуб "Реал" из Мадрида не спешит прощаться с нападающим Гонсало Гарсией. Об этом сообщает Euro-football.ru.
21-летний футболист стал одним из основных открытий клубного чемпионата мира. Он забил четыре гола в пяти играх и сделал один ассист.
Команда вышла в полуфинал и сыграет с "ПСЖ". В связи с тем, что Винисиус Жуниор и Килиан Мбаппе занимают места в основном составе, Гарсии будет сложно стать постоянным основным игроком.
Тем не менее, клуб возлагает надежды на молодого испанского футболиста. По информации журналиста Хосе Луиса Сансеса, главный тренер Хаби Алонсо доволен игрой Гонсало.
Нападающий, несмотря на конкуренцию, имеет высокую вероятность не покинуть клуб. В прошлом сезоне Гарсия играл за "Кастилью", то есть за вторую команду "Реала".
К сожалению, ходят слухи, что некоторые клубы из английской премьер-лиги проявляют интерес к футболисту. Клуб и игрок пытаются достичь соглашения о новом контракте в будущем.