Xlusevich Spartakning durangiga o‘z fikr bildirdi
Yakshanba kuni «Spartak» va «Krylya Sovetov» jamoalari do‘stlik uchrashuvini o‘tkazishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yinda jamoalar 2:2 hisobida durang o‘ynashdi. «Qizil-oq» jamoasi ikki golni qaytarishga muvaffaq bo‘ldi.
Uchrashuvdan so‘ng Moskva jamoasi himoyachisi Daniil Xlusevich o‘z fikrlarini bildirdi. Xlusevichning so‘zlariga ko‘ra, albatta har bir o‘yinda g‘alaba qozonishni xohlashadi, lekin mavsumdan oldingi o‘yinlarda hisobdan ko‘ra, taktika va o‘yin uslubiga e’tibor berish muhimdir.
U, shuningdek, «Spartak»ga kiritilgan gollar diqqatni yo‘qotish bilan bog‘liq ekanligini ta’kidladi. Kelgusi Rossiya chempionatining birinchi turida «Spartak» 19 iyul kuni Makhachqaladan kelgan «Dinamo» jamoasini qabul qiladi.
Uchrashuv shanba kuni o‘tkaziladi. Ushbu o‘yin jamoalar uchun muhim sinov bo‘lib, mavsumdagi natijalar uchun asos yaratadi.

Хлусевич высказал свое мнение о ничьей Спартака
В воскресенье команды «Спартак» и «Крылья Советов» провели товарищеский матч. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В игре команды сыграли вничью 2:2. «Красно-белые» смогли отыграть два гола.
После матча защитник московской команды Даниил Хлусевич высказал свои мысли. По словам Хлусевича, конечно, в каждой игре хочется победить, но в предсезонных матчах важно обращать внимание не на счет, а на тактику и стиль игры.
Он также отметил, что пропущенные голы «Спартака» связаны с потерей концентрации. В первом туре предстоящего чемпионата России «Спартак» примет команду «Динамо», приехавшую из Махачкалы, 19 июля.
Матч пройдет в субботу. Эта игра станет важным испытанием для команд и заложит основу для результатов в сезоне.