Vinger “Kopenhagen” jamoasidan Runi Bardgji “Barselona” safini to‘ldiradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
19 yoshli futbolchi transfer jarayonini yakunlash uchun zarur bo‘lgan tibbiy ko‘rikning birinchi bosqichidan muvaffaqiyatli o‘tganini ichki manba, Fabrizio Romano xabar qilmoqda. Klublar asosiy shartlarni kelishib olgan, “ko‘k-binafsha” jamoasi istiqbolli shved futbolchisi uchun 2 million yevro to‘lashi rejalashtirilgan.
Transferning shu hafta amalga oshishi kutilmoqda. Yangi futbolchi “Barselona”ning asosiy jamoasi bilan mavsumoldi tayyorgarlik bosqichida ishtirok etadi.
Bunda bosh murabbiy Hans-Diter Flik va sport direktori Deku uning qobiliyatlarini baholaydi. Keyinchalik futbolchi tajriba orttirish maqsadida kataloniyalik jamoaning ikkinchi tarkibiga yuborilishi mumkin.
Ushbu qaror uning rivojlanish darajasiga qarab belgilanadi. Shu tariqa, Runi Bardgji yangi jamoasida o‘z o‘rnini topishga harakat qiladi va kelgusida asosiy tarkibda faoliyat yuritishi uchun sharoit yaratiladi.

Барселона близка к покупке Руни Барджини
Вингер Руни Баргдзи из команды "Копенгаген" пополнит состав "Барселоны". Об этом сообщает Euro-football.ru.
19-летний футболист успешно прошел первый этап медицинского обследования, необходимого для завершения трансфера, сообщает внутренний источник, Фабрицио Романо. Клубы согласовали основные условия, "сине-гранатовые" планируют заплатить 2 миллиона евро за перспективного шведского футболиста.
Ожидается, что трансфер состоится на этой неделе. Новый игрок примет участие в предсезонной подготовке с основной командой "Барселоны".
При этом главный тренер Ханс-Дитер Флик и спортивный директор Деку оценят его способности. Позже футболист может быть отправлен в резервную команду каталонского клуба для получения опыта.
Это решение будет принято в зависимости от уровня его развития. Таким образом, Руни Баргдзи будет стараться найти свое место в новой команде, и в будущем будут созданы условия для его работы в основном составе.