Kornilenko Baltika g‘alabasini ijobiy baholadi
Sobiq hujumchi Sergey Kornilenko «Baltika» jamoasining «Zenit»ga qarshi do‘stlik o‘yinida qozonilgan g‘alabasi haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Kaliningrad jamoasi Sankt-Peterburg vakillaridan 2:1 hisobida ustun keldi. Kornilenko ta’kidlashicha, «Baltika» o‘yinni ishonch bilan olib bordi, bosimga tushishdan cho‘chimasdan, hujumda faol harakat qildi, ko‘plab imkoniyatlar yaratdi hamda himoyada barqarorlikni ta’minladi.
Unga ko‘ra, «Baltika» Rossiya Premer-Ligasida jangovar jamoa sifatida ko‘rinadi. Jamoa bosh murabbiyi Andrey Talalaev rahbarligida 18 iyulda yangi mavsumni boshlaydi va dastlabki o‘yinda Moskva «Dinamo» jamoasining maydonida maydonga tushadi.
O‘tgan mavsumda «Baltika» birinchi divizionda ishtirok etib, birinchi o‘rinni egallagan edi. Bu natija jamoaning yuqori ligaga chiqishiga imkon yaratdi va yangi mavsumda kuchli raqobatga tayyor ekanligini ko‘rsatadi.
Shuningdek, jamoaning o‘yini va taktikasidagi o‘zgarishlar muxlislar va mutaxassislar tomonidan ijobiy baholanmoqda. Yangi mavsumda «Baltika»ning muvaffaqiyatli ishtiroki Rossiya Premer-Ligasining raqobatbardoshligini oshirishga xizmat qiladi.

Корниленко положительно оценил победу Балтики
Бывший нападающий Сергей Корниленко высказал свои мысли о победе команды «Балтика» в товарищеском матче против «Зенита». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Калининградская команда одержала победу со счетом 2:1 над представителями Санкт-Петербурга. Корниленко отметил, что «Балтика» уверенно провела игру, не боясь давления, активно действовала в атаке, создала множество возможностей и обеспечила стабильность в защите.
По его словам, «Балтика» выглядит боевой командой в Российской Премьер-Лиге. Под руководством главного тренера Андрея Талалаева команда начнет новый сезон 18 июля и в первом матче выйдет на поле против московского «Динамо».
В прошлом сезоне «Балтика» участвовала в первом дивизионе и заняла первое место. Этот результат позволил команде выйти в высшую лигу и показывает, что она готова к сильной конкуренции в новом сезоне.
Также изменения в игре и тактике команды положительно оцениваются болельщиками и специалистами. Успешное участие «Балтики» в новом сезоне будет способствовать повышению конкурентоспособности Российской Премьер-Лиги.