«Milan» jamoasining yangi bosh murabbiyi Massimiliano Allegri fransuz darvozaboni Mike Menyaning imkoniyatlariga ishonadi va uni jamoa sardori lavozimidan mahrum etishga niyati yo‘qligini bildiradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu qaror Menyani «Milan»da qolishga undashi mumkin, chunki boshqa klublar, jumladan Angliya Premer Ligasi jamoalari ham uning xizmatlariga qiziqish bildirmoqda. Shuningdek, «Milan»ning yangi sport direktori Igli Tare Menyanni jamoada saqlab qolish uchun ko‘p mehnat qilmoqda va u bilan yangi shartnoma imzolanishiga umid qilmoqda.
Bu boradagi muzokaralar allaqachon davom etmoqda. Mike Menya 2021 yildan beri «Milan» sharafini himoya qilib kelmoqda va uning jamoaga qo‘shgan hissasi katta hisoblanadi.
Jamoa rahbariyati va murabbiylar shtabi darvozabonning tajribasi va yetakchilik qobiliyatiga ishonch bildirmoqda. Shunday qilib, «Milan» kelajakda ham Menya bilan hamkorlikni davom ettirishga tayyor.

Капитанство Майка Меньяна в «Милане» сохраняется
Новый главный тренер команды «Милан» Массимилиано Аллегри верит в возможности французского вратаря Майка Меняна и заявляет, что не собирается лишать его капитанства. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Это решение может побудить Меняна остаться в «Милане», так как другие клубы, включая команды Английской Премьер-лиги, также проявляют интерес к его услугам. Кроме того, новый спортивный директор «Милана» Игли Таре прилагает много усилий, чтобы сохранить Меняна в команде и надеется на подписание нового контракта с ним.
Переговоры по этому вопросу уже продолжаются. Майк Менян защищает честь «Милана» с 2021 года, и его вклад в команду считается значительным.
Руководство команды и тренерский штаб выражают уверенность в опыте и лидерских качествах вратаря. Таким образом, «Милан» готов продолжать сотрудничество с Меняном и в будущем.