Pedro Yamalni dunyoning eng yaxshi qanot himoyachisi deb atadi
Ispaniyalik futbolchi o‘z vatandoshi, “Barselona” jamoasi a’zosi Lamin Yamaldan yuqori baho berdi. Pedro Rodrigesning fikriga ko‘ra, Yamal maydonni ajoyib ko‘ra oladi va qaror qabul qilishda juda ustun.
U o‘yin davomida aniq uzatmalar beradi, shuningdek, raqib bilan yuzma-yuz vaziyatlarda ham juda kuchli. Lamin ikkala qanotda ham, markazda ham o‘ynay oladi va jamoasiga samarali yordam beradi.
Eng qiyin vazifa – qanot himoyachisi bo‘lib, gol urish ham mumkin bo‘lishi kerak, buni Yamal va Salah kabi futbolchilar uddalaydi. O‘tgan mavsumda Yamal “Barselona” safida 55 o‘yinda 18 ta gol urib, 25 ta golli uzatma amalga oshirdi.

Педро назвал Ямала лучшим защитником крыльев в мире
37-летний футболист Педро Родригес в настоящее время заявил, кто является лучшим крайним защитником в мире. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Испанский футболист высоко оценил своего соотечественника, игрока команды "Барселона" Ламина Ямала. По мнению Педро Родригеса, Ямал прекрасно читает игру и очень хорош в принятии решений.
Он делает точные передачи во время игры, а также очень силен в ситуациях один на один с соперником. Ламин может играть на обоих флангах, а также в центре и эффективно помогает своей команде.
Самая сложная задача – быть крайним защитником, при этом нужно уметь забивать голы, с чем справляются такие футболисты, как Ямал и Салах. В прошлом сезоне Ямал в составе "Барселоны" в 55 матчах забил 18 голов и сделал 25 голевых передач.