Kroos: Realga o‘yin uslubiga mos futbolchi kerak
Germaniya terma jamoasi va Madridning "Real" klubining sobiq futbolchisi Toni Kroos Xabi Alonso boshchiligidagi jamoaning 2025 yilgi klub jahon chempionatidagi ishtiroki haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Kroosning so‘zlariga ko‘ra, "Real" maydonda uning o‘yin uslubiga mos futbolchiga muhtoj. Klub ayni vaqtda bunday o‘yinchini izlamoqda, ammo hozirda bu turdagi futbolchilar juda kam va mavjudlarini jamoaga jalb qilish qiyin kechmoqda.
Toni Kroos 2014 yildan 2024 yilgacha "Qirollik klubi" sharafini himoya qilgan va 2024 yilgi Yevropa chempionati yakunida faoliyatini yakunlagan. Klub jahon chempionatida "Real" yarim finalga chiqdi va u yerda Fransiyaning "PSJ" jamoasi bilan to‘qnash keladi.
Bu musobaqada "Real" jamoasi yuqori natijalarga erishishga intilmoqda va jamoa tarkibini kuchaytirish ustida ishlamoqda. Toni Kroosning fikricha, "Real" uchun aynan uning o‘yin uslubiga mos futbolchi juda zarur, chunki bu jamoaga yangi imkoniyatlar va muvaffaqiyatlar olib kelishi mumkin.

Кроос: Реалу нужен футболист, подходящий под стиль игры
Бывший футболист сборной Германии и мадридского "Реала" Тони Кроос высказал мнение о участии команды под руководством Хаби Алонсо в клубном чемпионате мира 2025 года. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Крооса, "Реал" нуждается в футболисте, подходящем под его стиль игры. В данный момент клуб ищет такого игрока, однако сейчас таких футболистов очень мало, и привлечь их в команду сложно.
Тони Кроос защищал честь "Королевского клуба" с 2014 по 2024 год и завершил карьеру по окончании чемпионата Европы 2024 года. В клубном чемпионате мира "Реал" вышел в полуфинал, где встретится с командой Франции "ПСЖ".
В этом турнире команда "Реал" стремится добиться высоких результатов и работает над усилением состава. По мнению Тони Крооса, для "Реала" крайне необходим футболист, подходящий под его стиль игры, так как это может принести команде новые возможности и успехи.