Madridning “Real” klubining sobiq yarim himoyachisi Toni Kroos “qirollik” jamoasining yangi bosh murabbiyi Xabi Alonso faoliyatiga o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Kroosning so‘zlariga ko‘ra, Alonso ishiga hozircha baho berish erta. Vaqt o‘tib, uning g‘oyalari va o‘zgarishlari amalda qanday natija berishini ko‘rish kerak.
U sobiq jamoasida katta ishlarni amalga oshirganini ta’kidladi. Krozning fikricha, Xabi Alonso “Real”da ham o‘z vazifasini muvaffaqiyatli bajaradi.
Hozirda “qirollik jamoasi” 2025 yilgi klubaro jahon chempionatida ishtirok etmoqda. Turnirning yarim finalida Alonso jamoasining raqibi hozirgi Chempionlar ligasi g‘olibi hisoblangan “PSJ” bo‘ladi.
Ushbu bahs katta qiziqish bilan kuzatilmoqda, chunki ikkala jamoa ham yuqori darajada o‘ynaydi va g‘alaba uchun kurashadi. Xabi Alonso rahbarligidagi “Real” jamoasi yangi yutuqlarga intilmoqda.

Кроос еще не оценил работу Хаби Алонсо
Бывший полузащитник мадридского "Реала" Тони Кроос высказал свое мнение о деятельности нового главного тренера "королевского" клуба Хаби Алонсо. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Крооса, пока рано оценивать работу Алонсо. Со временем нужно будет увидеть, какие результаты принесут его идеи и изменения на практике.
Он отметил, что Алонсо уже добился больших успехов в своей предыдущей команде. По мнению Крооса, Хаби Алонсо также успешно справится со своими обязанностями в "Реале".
В настоящее время "королевская команда" участвует в клубном чемпионате мира 2025 года. В полуфинале команда Алонсо встретится с нынешним обладателем Лиги чемпионов "ПСЖ".
Этот матч будет с большим интересом, так как обе команды играют на высоком уровне и борются за победу. Команда "Реала" под руководством Хаби Алонсо стремится к новым достижениям.