Futbol funksioneri Igor Korneyev kelasi mavsumda Moskva “Spartak”ining hujumchisi Manfred Ugaldening o‘yiniga oid bashorat bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Korneyevning ta’kidlashicha, Ugalde oldingi mavsumlardagi kabi o‘ynashda davom etadi va undan o‘n tadan ko‘p gol urishini kutish qiyin. “Sport-Ekspress” nashri ushbu fikrlarni keltirgan.
2024/2025 yilgi Rossiya Premer-ligasida 23 yoshli hujumchi jami 29 o‘yinda maydonga tushib, 17 ta gol urdi va chempionatning eng yaxshi to‘purariga aylandi. Oldinroq matbuotda Ugaldeni Niderlandiyaning “Feyenoord” hamda “Ayaks” klublari sotib olishga qiziqish bildirayotgani haqida xabarlar tarqalgan edi.
Hujumchining amaldagi shartnomasi 2028 yil yozigacha mo‘ljallangan bo‘lib, uning bozor qiymati 15 million yevroga teng. Futbolchi kelajakda ham yuqori darajada o‘zini ko‘rsatishi kutilmoqda.

Корнеев: Угальде в новом сезоне забьет мало голов
Футбольный функционер Игорь Корнеев поделился прогнозом о игре нападающего московского "Спартака" Мансфреда Угальде в следующем сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Корнеева, Угальде продолжит играть так же, как в предыдущие сезоны, и ожидать от него больше десяти голов будет сложно. Эти мысли привел журнал "Спорт-Экспресс".
В российской Премьер-лиге 2024/2025 годов 23-летний нападающий провел 29 матчей и забил 17 голов, став лучшим бомбардиром чемпионата. Ранее в прессе появлялись сообщения о том, что Угальде интересуются нидерландские клубы "Фейеноорд" и "Аякс".
Действующий контракт нападающего рассчитан до лета 2028 года, его рыночная стоимость составляет 15 миллионов евро. Ожидается, что футболист и в будущем будет показывать высокий уровень игры.