Real Osasuna o‘yinini oktabrga ko‘chirishni so‘radi
Madridning "Real" futbol klubi Ispaniya La Ligasi bosh musobaqasining birinchi turida "Osasuna" jamoasiga qarshi 19 avgustga belgilangan o‘yinni boshqa sanaga ko‘chirish bo‘yicha rasmiy murojaat yubordi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub tomonidan AS nashriga ma’lum qilinishicha, Madrid jamoasi va "Osasuna" o‘rtasida muzokaralar o‘tkazilib, o‘yinni 29 oktabrga o‘tkazish taklifi bildirildi. "Real"ning bu so‘rovi jamoaning Klublar Jahon chempionatining yarim final bosqichida ishtirok etishi bilan bog‘liq.
Mazkur musobaqada Madrid jamoasi 9 iyul kuni Parijning "PSJ" jamoasiga qarshi o‘yin o‘tkazadi. Shuningdek, "Real" va futbolchilar kasaba uyushmasi o‘rtasida kelishuvga ko‘ra, jamoa futbolchilari uchun uch hafta ta’til va uch hafta mavsumga tayyorgarlik davri belgilangan.
Agar o‘yin 19 avgust kuni o‘tkazilsa, ushbu tayyorgarlik va dam olish muddati buziladi. Shu sababli o‘yinning sanasini o‘zgartirish muhim hisoblanmoqda.

Real Осасуна попросила перенести игру на октябрь
Футбольный клуб "Реал" из Мадрида направил официальное обращение с просьбой перенести матч первого тура испанской Ла Лиги против команды "Осасуна", запланированный на 19 августа, на другую дату. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Как стало известно изданию AS, между мадридским клубом и "Осасуной" были проведены переговоры, в ходе которых было предложено перенести матч на 29 октября. Этот запрос "Реала" связан с участием команды в полуфинале клубного чемпионата мира.
В данном турнире мадридская команда сыграет 9 июля против парижского "ПСЖ". Также в соответствии с соглашением между "Реалом" и профсоюзом футболистов, для игроков команды предусмотрены три недели отпуска и три недели подготовки к сезону.
Если матч пройдет 19 августа, то этот период подготовки и отдыха будет нарушен. Поэтому изменение даты матча считается важным.