Pimenov Zenitni chempionlik uchun asosiy nomzod deb atadi
Rossiyalik sobiq hujumchi Ruslan Pimenov Sankt-Peterburgning "Zenit" jamoasini kelgusi mavsumda Rossiya Premer-ligasida chempionlik uchun asosiy nomzod deb atadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U "Zenit" jamoasi kuchli tarkibga ega ekanligini ta’kidladi va ular chempionlik uchun asosiy raqobatchi bo‘lishiga ishonch bildirdi. Shuningdek, Pimenov "Spartak" jamoasi ham kuchayishi kerakligini aytdi, chunki ular jiddiy transferlar amalga oshirgan va bu xarajatlarni maydonda oqlashi zarur.
O‘tgan mavsumda "Zenit" jamoasi 2019 yildan beri birinchi marta ikkinchi o‘rinni egalladi, ammo "Krasnodar"ga bitta ochko bilan ortda qoldi. Shuningdek, Rossiya Kubogini qo‘lga kiritish imkoniyati ham bo‘lmadi, chunki "Zenit" finalda Moskvadagi CSKA jamoasiga penaltilar seriyasida mag‘lub bo‘ldi.
Shu bilan birga, Pimenov jamoalarning kelgusidagi o‘yinni yaxshilashga intilishi muhim ekanligini ta’kidladi. Bu esa jamoalar o‘rtasidagi raqobatni yanada kuchaytiradi va muxlislar uchun qiziqarli bahslarni taqdim etadi.

Пименов назвал Зенит основным претендентом на чемпионство
Российский бывший нападающий Руслан Пименов назвал команду "Зенит" из Санкт-Петербурга основным претендентом на чемпионство в Российской Премьер-лиге в следующем сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что команда "Зенит" обладает сильным составом и выразил уверенность, что они станут основным соперником за чемпионство. Также Пименов сказал, что команде "Спартак" тоже необходимо усиление, так как они провели серьезные трансферы, и эти расходы должны оправдаться на поле.
В прошлом сезоне команда "Зенит" заняла второе место впервые с 2019 года, но отстала от "Краснодара" на одно очко. Также не удалось завоевать Кубок России, так как "Зенит" в финале проиграл московскому ЦСКА в серии пенальти.
При этом Пименов подчеркнул важность стремления команд улучшать свою игру в будущем. Это, в свою очередь, усилит конкуренцию между командами и предоставит зрителям интересные матчи.